01/02/2021

Humanitas wpiera młodych, marzących o karierze prawniczej

W sobotę 30 stycznia, odbyły się warsztaty on-line z prawa karnego dla reprezentacji szkół biorących udział w konkursie „Potyczki prawne”. Organizatorem konkursu jest I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Zajęcia poprowadził dr Jan Kil z Wyższej Szkoły Humanitas, będącej merytorycznym mecenasem wydarzenia.

Pan doktor podczas warsztatów przedstawił w jaki sposób napisać dobrą mowę obrończą. Taka praktyka z pewnością przyda się uczniom, którzy już wiosną staną na wokandzie i będą rywalizować w III edycji Potyczek prawnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i trzymamy kciuki za dalsze, owocne przygotowania. Mamy nadzieję, że Finał konkursu odbędzie się w naszych murach, z wykorzystaniem sali symulacji rozpraw sądowych – w celu uzyskania jak najbardziej autentycznej atmosfery podczas procesu.