Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

01/02/2021

130 wolontariuszy i kolejny rekord!

- Pomimo początkowych obaw związanych z pandemią, postanowiliśmy się nie poddawać i zagrać w myśl zasady: "do końca świata i jeden dzień dłużej” - oczywiście zgodnie z rygorem sanitarnym – mówi Andrzej Stanek szef sztabu nr4188 i pracownik Wyższej Szkoły Humanitas. Już po raz piąty uczelnia gościła drużynę wolontariuszy i zorganizowała aukcje.

W Humanitas liczy się człowiek. Zawsze z przyjemnością i pozytywną energią angażujemy się we wszelkiego rodzaju akcje pomocowe, a idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nam bliska.  W tym roku grało z nami 130 wolontariuszy i aż 33 firmy, w których przez cały miesiąc można było znaleźć puszki stacjonarne naszego sztabu.

Pandemia spowodowała, że bardzo mocno postawiliśmy na aukcje na allegro. Oprócz gadżetów od fundacji, wystawiliśmy na nich wiele rzeczy ofiarowanych nam przez darczyńców, wśród których znalazł się Związek Transportu Metropolitalnego, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz nasze gadżety uczelniane i mata edukacyjna Humanitas – narzędzie dydaktyczno-diagnostyczne do pracy z dziećmi.

Tegoroczne działania Sztabu Humanitas w liczbach:

  • ponad 64tyś z kwesty do puszek (wolontariusze i puszki stacjonarne)
  • 7 235zł zebrane do eSkarbonki sztabu
  • ponad 2tys z allegro (aukcje nadal trwają!)

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w działania naszego sztabu. Takie akty dobrego serca dodają mnóstwo sił!