Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

19/02/2021

Warto pomagać nie tylko raz w roku

Okładki dodatków regionalnych Gazety Wyborczej w Częstochowie i Opolu mają dziś nietypowego bohatera, a raczej bohaterów. Rektor Wyższej Szkoły Humanitas dr hab. Michał Kaczmarczyk podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował za kwotę prawie 5 tysięcy złotych miejsca na łamach tygodników i postanowił tam zachęcać do dalszego pomagania.

- WOŚP to świetna akcja, ale mobilizuje ludzi przede wszystkim w dniu Wielkiego Finału Orkiestry. A przecież na co dzień wokół nas działa mnóstwo organizacji pozarządowych, które też potrzebują wsparcia. Warto uświadamiać ludziom, że czasem ich mały gest w postaci przelewu na konto jakiejś fundacji albo odpis jednego procenta podatku to realna pomoc, która może komuś uratować życie albo umożliwić spełnienie marzenia – mówi prof. Michał Kaczmarczyk.

Artykuły są więc swoistym nawoływaniem do wplecenia akcji charytatywnych w nasze codzienne życie. Rektor idzie o krok dalej i nie tylko nawołuje do pomagania ale również wskazuje konkretne organizacje z Częstochowy i Opola, którym uczelnia udzieli wsparcia. I tak w Opolu będzie to Fundacja Dom - działająca od 1991 roku, której misją jest pomoc osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom w diagnozowaniu, leczeniu i wszechstronnej rehabilitacji.

LINK DO STRONY FUNDACJI: http://fundacja-dom.opole.pl/

W Częstochowie wsparcie udzielone zostanie Fundacji Studenckiej „Młodzi Młodym”, która angażuje się w rozwój szkół i klubów sportowych, pomaga osobom z niepełnosprawnością i realizuje marzenia indywidualnych osób, a środki na to pozyskuje głównie z 1% podatku.

LINK DO STRONY FUNDACJI: https://fsmm.pl/

Zachęcamy wszystkich do wparcia działalności wybranych przez rektora fundacji lub do rozeznania sytuacji organizacji działających w Państwa regionie i zrobienia czegoś dobrego dla społeczności lokalnej.

- Gdy wygrałem licytację WOŚP, pomyślałem, że poproszę Czytelników „Wyborczej”, by znaleźli choć jedną organizację pozarządową w okolicy i w dowolny sposób wsparli jej działania. To niekoniecznie musi być darowizna finansowa. Czasem cenniejszy jest drobny wolontariat albo pomoc rzeczowa. Wystarczy zadzwonić do wybranej przez siebie fundacji i zapytać, czego potrzebuje. Sam zrobiłem to samo. – tak rektor podsumowuje ideę akcji.

Poza datkiem finansowym, który wpłynie na konto fundacji zarówno od samego rektora jak i od uczelni, Wyższa Szkoła Humanitas zaoferowała organizacjom również nieodpłatne szkolenia z marketingu relacyjnego i kreowania wizerunku, które poprowadzi rektor oraz wsparcie eksperckie pracowników WSH w sprawach istotnych dla fundacji jak na przykład możliwość przygotowania przez studentów pracy dyplomowej na zaproponowany przez fundację temat, który wymaga opracowania eksperckiego, przeprowadzenia badań oraz poradnictwo oraz merytoryczny wkład naszej kadry dydaktycznej. Dodatkowo Humanitas zagwarantuje bezpłatne studia dla jednego podopiecznego fundacji lub pracownika – w zależności od potrzeb organizacji.