01/03/2021

Jeszcze lepsze kształcenie zdalne

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Dzięki uzyskanym funduszom w wysokości 70 tysięcy złotych, będziemy prowadzić dydaktykę zdalną jeszcze lepiej i nowocześniej niż dotychczas.

- Byliśmy jedną z pierwszych uczelni w Polsce, które w marcu 2020 roku przeszły na kształcenie zdalne dosłownie dzień po ogłoszeniu epidemii. Pokazaliśmy, że kryzys można przewidzieć i się do niego przygotować. Na tym m.in. polega nowoczesne zarządzanie. Dzięki dofinansowaniu zakupimy sprzęt i oprogramowanie, zainwestujemy w wiedzę i technologie. Wszystko po to, by pandemia nie zabiła ducha Uniwersytetu – podsumowuje rektor uczelni prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Uzyskane środki pozwolą na rozbudowę infrastruktury do kształcenia zdalnego tj. platformy Click Meeting oraz zasobów repozytoriów, gdzie zapisywane są wykłady do ponownego odtworzenia na przykład podczas nauki do egzaminów. Wysoką jakość kształcenia zapewni również zakup kamer z ruchomą głowicą umożliwiających śledzenie wykładowcy prowadzącego zajęcia zdalnie na terenie laboratoriów znajdujących się w Wyższej Szkole Humanitas. Uczelnia posiada specjalistyczne laboratoria (np. Laboratorium Pedagogiczne z elementami Integracji Sensorycznej i Doświadczania świata, Laboratorium Elektroradiologii, Laboratorium Bezpieczeństwa Narodowego, Laboratorium BHP, Laboratorium Psychologii z EEG Biofeedback i sprzętem do badania kierowców). Nauczyciele akademiccy - z zachowaniem reżimu sanitarnego – będą mogli prowadzić zajęcia z użyciem znajdującego się w laboratoriach sprzętu. Ruchoma kamera zapewni śledzenie prowadzącego, umożliwiając efektywne prowadzenie zdalnie zajęć z laboratoriów.