05/03/2021

Nasz psycholog na kozetce

W programie Kozetka Polskiego Radia Katowice wywiadu udzieliła wykładowczyni w Instytucie Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas dr Ewa Bernacka. W opisie słuchowiska czytamy „Czy łatwo być wiernym sobie? Mieć własne zdanie? Czy każdy to potrafi? Psychologia ma ten temat swoje zdanie. Bada nasz konformizm i nonkonformizm. Jakie cechy – jest ich 13 – wskazują na osobowość zdolną do nonkonformizmu.”

Zainteresowanych tematyką oraz odpowiedziami na powyższe pytania, odsyłamy do nagrania z wywiadu: KLIKNIJ TUTAJ

Dr Ewa Bernacka prowadzi na naszej uczelni zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: wprowadzenie do psychologii, psychologia osobowości, psychologia wychowawcza, seminarium magisterskie, psychologia kultury i sztuki, psychologa twórczości, a jej zainteresowania naukowe skupiają się naproblematyce psychospołecznego funkcjonowania nonkonformistów oraz psychologii: osobowości, twórczości, uzdolnień, zarządzania.