Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

21/04/2021

JM Rektor WSH nominowany do tytułu Osobowość Roku

Z nieskrywaną dumą informujemy, że prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas, został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Profesor został wyróżniony za wkład w życie lokalnej społeczności, w szczególności za stworzenie pierwszej w Polsce Poradni Prawa Akademickiego, pomagającej studentom z całego kraju borykającym się z przypadkami łamania ich praw. Prestiżowy plebiscyt, tradycyjnie już organizowany jest przez redakcję "Dziennika Zachodniego".

Celem akcji jest uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i pociągają za sobą innych. Organizatorzy plebiscytu pragną docenić osoby, które swoją działalność prowadzą nie dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania, z pasji, z chęci pomagania innym i przyczynienia się do rozwoju naszego regionu.

I właśnie taką osobą jest profesor Michał Kaczmarczyk, który z potrzeby niesienia pomocy oraz własnych doświadczeń, w 2019 roku utworzył Poradnię Prawa Akademickiego, w ramach której - korzystając z know-how swoich ekspertów - Wyższa Szkoła Humanitas chce pomagać wszystkim tym, którzy borykają się z problemami prawnymi w środowisku akademickim. Bezpłatna porada prawna dostępna jest dla każdego, kto potrzebuje jej w kwestiach około naukowych, akademickich czy studenckich.

Eksperci z Poradni Prawa Akademickiego Humanitas dyżurują w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godzinach 16.00-17.00 w pokoju 012 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Można również do nich dzwonić pod numerem: (32) 363 12 13, a także słać pytania na adres e-mailowy: poradyprawne@humanitas.edu.pl.

Na kandydaturę prof. WSH dr hab. Michała Kaczmarczyka w plebiscycie Osobowość Roku 2020 można głosować poprzez stronę internetową: KLIKNIJ TUTAJ

lub wysyłając SMS o treści: KTC.291, na numer 72355.

Głosowanie trwa do 25 maja br. do godziny 22.00.