Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

28/04/2021

Pierwsi magistranci Elektroradiologii

Nie będziemy ukrywać, że to dla nas bardzo ważny moment. Właśnie od wczoraj, tj. 27 kwietnia 2021 roku odbywają się pierwsze obrony prac magisterskich na kierunku Elektroradiologia. Po prawie dwóch latach od otwarcia tego niszowego, ale niezwykle ważnego dla środowiska medycznego kierunku drugiego stopnia, pierwsi studenci stają przed komisją, by wkroczyć w kolejny etap swojej naukowej i zawodowej drogi. Dalsza część obron zaplanowana jest na najbliższe dni.  

To nie jest zwykła obrona, bo jak przystało na czasy pandemii, odbywa się w formie online. To również nietypowy czas dla naszych Elektroradiologów, którzy dziś odgrywają jedną z ważniejszych ról w walce z Covid-19.

-Wiemy doskonale, że większość naszych studentów to czynni zawodowo Elektroradiolodzy. Wielu z nich jest wciąż na pierwszej linii walki, pracując w szpitalach z oddziałami covidowymi. Są świetnie przygotowani, zdeterminowani, pełni pasji i zapału do pracy, wiec jestem przekonana, że obrona pracy magisterskiej to już tylko formalność – mówi dr n. med. Justyna Hasij, wykładowca na kierunku Elektroradiologia w WSH.

Nasi studenci już teraz zdali ten wielki test, jakim jest zmierzenie się z pandemią. Przed nimi kolejne wyzwania, a nam pozostaje trzymać kciuki, by nie brakowało im tej wiary i odwagi w codziennej pracy w służbie zdrowia.