07/05/2021

Podziękowanie dla WSH za udział w Kongresie nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

W dniach 28-29 maja 2021 r. odbył się V Śląski Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego oraz I Śląski Kongres Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej organizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Motto tegorocznego wydarzenia - któremu patronuje Marszałek Województwa Śląskiego – brzmiało: Matematyka jest miara wszystkiego i właśnie królowej nauk poświęcona była zarówno tematyka Kongresu jak i konkurs zorganizowany dla uczestników.

Wymagającym ale sprawiedliwym i przesympatycznym jurorem w konkursie była mgr Ewa Kraus – Dziekan wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Humanitas. Jedną z nagród w konkursie była nasza autorska Mata Edukacyjna Humanitas wraz z zestawami kafli edukacyjnych przeznaczonych do nauki matematyki w połączeniu z nauką kodowania/programowania, o łącznej wartości 1 960 zł.

Mata była również tematem jednego z warsztatów podczas pierwszego dnia Kongresu. Mgr Agata Piątkowska – pracownik naukowo – dydaktyczny WSH, poprowadziła szkolenie „Humanitas inspiruje – matematyka na macie edukacyjnej w klasach I-III”, podczas którego zaprezentowała przykładowe scenariusze pracy uwzględniające naukę matematyki połączoną z kodowaniem.

Obie nasze reprezentantki otrzymały podziękowania za czynny udział w wydarzeniu oraz za ufundowanie nagrody. Uwielbiamy pomagać i wspierać, więc była to dla nas czysta przyjemność. Mamy nadzieję, że mata będzie służyć zwycięzcy jako innowacyjne narzędzie dydaktyczne.