18/05/2021

Rektor Humanitas w jury
Warsaw Science Slam

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk został powołany w skład jury elitarnego konkursu popularnonaukowego Warsaw Science Slam. Konkurs adresowany jest do młodzieży warszawskich szkół średnich, zainteresowanej zagadnieniami naukowymi. Wydarzenie, które ma charakter cykliczny, przyjmuje formę sekwencji krótkich, 10 minutowych prezentacji, podczas których młodzi naukowcy przedstawiają trudne, naukowe zagadnienia, w kreatywny sposób, z użyciem rekwizytów, doświadczeń itp.

Wystąpienia uczniów oceniane będą przez grono naukowców i nauczycieli w kategoriach „trzech C”, czyli content, coherent, captivation - zawartość, jasność przekazu, oryginalność pomysłu. Jury wybierze trzy najlepsze prezentacje. Przewidziana jest również nagroda publiczności.

Finał konkursu odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie.