02/06/2021

Historyczny senat w Wyższej Szkole Humanitas

Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk poprowadził wczoraj pierwsze w historii uczelni posiedzenie Senatu, na którym wszczęto postępowania w sprawie nadania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

Podczas posiedzenia władze uczelni wybrały promotorów i recenzentów oraz zatwierdziły tematy. Stało się pewne, że już wkrótce mury uczelni opuszczą pierwsi doktorzy.

Wśród słuchaczy seminarium doktorskiego są absolwenci WSH, ale także innych uczelni, polskich i zagranicznych, jak University of Salford, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski czy Uniwersytet Śląski.

W Wyższej Szkole Humanitas prace doktorskie piszą parlamentarzyści, samorządowcy, pracownicy sądów, prokuratur, adwokaci i funkcjonariusze służb mundurowych. To dobrze zapowiadający się naukowcy i świetni praktycy!

Uczestnicy zajęć pracują pod opieką wybitnych promotorów z Instytutu Nauk Prawnych WSH, ale także promotorów „zewnętrznych”, m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.