02/06/2021

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas koordynatorem współpracy z Oksfordem

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, został koordynatorem międzynarodowego projektu dotyczącego współpracy z Uniwersytetem w Oksfordzie - jednym z czołowych na świecie.

W swej pracy będzie odpowiedzialny za działania mające na celu współfinansowanie przyjazdów do Polski i innych krajów Europy Środkowo - Wschodniej studentów z Oksfordu, zainteresowanych zgłębianiem tajników języka i kultury naszego regionu. Pan Profesor będzie również opracowywał specjalny program zajęć dla studentów podczas ich wizyt studyjnych w Polsce.

Zajęcia te mają obejmować m.in. wykłady, wycieczki, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata nauki i kultury. W przygotowaniu tego rodzaju atrakcji uczestniczyć będzie m.in. Wyższa Szkoła Humanitas, ale także polskie organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i instytucje publiczne.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Wydziałem Języków Średniowiecznych i Nowożytnych Uniwersytetu w Oksfordzie, kierowanym przez prof. Almut Suerbaum. Na wspomnianym Wydziale studiuje wielu młodych ludzi zainteresowanych Polską i Europą Wschodnią. To do nich adresowane są specjalne stypendia i nagrody fundowane przez Uniwersytet w Oksfordzie, a przeznaczone m.in. na wyjazdy naukowe do Polski i innych państw naszej części Europy.

Umowa o współpracy właśnie została podpisana, a projekt realizowany będzie pod egidą Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.