Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

09/06/2021

XXVI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe Edukacja jutra - podsumowanie

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że zakończyło się XXVI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra”. To cykliczne, organizowane od 1996 roku, wydarzenie, mające za zadanie integrowanie najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki, reprezentujących nauki społeczne i humanistyczne.

Jego celem jest prezentowanie wyników badań oraz przemyśleń, praktyków, teoretyków oraz badaczy z Polski i z zagranicy, zajmujących się na co dzień szeroko rozumianą edukacją na wszystkich jej poziomach, nauczaniem i uczeniem się, a także wychowaniem oraz problemami z tym związanymi.

Uczestnicy sympozjum podjęli próbę określenia aktualnych zadań przed którymi stoi edukacja oraz wskazali kierunki, w których powinna podążać, chcąc dobrze przygotować człowieka do skutecznego i kreatywnego działania w dynamicznie zmieniającym się świecie.

W związku z trwającą pandemią, we wrześniu 2020  wydarzenie nie doszło do skutku, z kolei tegoroczna edycja miała odmienny charakter. Uczestnicy skorzystali z formuły on-line, a w nieodpłatnym i otwartym sympozjum wzięło udział ponad sto osób.

Organizatorami XXVI Tatrzańskiego Sympozjum Naukowego „Edukacja jutra” byli:
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
Uniwersytet Rzeszowski
Akademia Sztuki Wojskowej w Warszawie

Mnogość zagadnień, ożywiona dyskusja, wieloaspektowość podejmowanych wątków – tak w skrócie można podsumować bieżącą edycję.

Nie zabrakło tematów związanych z procesem i standardem nauczania, kształtowaniem postaw wśród nauczycieli i młodzieży, etyczności w oświacie czy towarzyszących jej kryzysach.

Oto link odsyłający do wydarzenia, w zakładce znajdziecie Państwo pełen program i tytuły tegorocznych wystąpień: https://tsn.edu.pl/?p=103

Jednocześnie miło nam poinformować, że już wkrótce rozpoczynamy przygotowania do kolejnej XXVII edycji Tatrzańskiego Sympozjum Naukowego „Edukacja jutra”.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział  w XXVI edycji wydarzenia i liczymy na Państwa obecność za kilka miesięcy.

Do zobaczenia jesienią tego roku!