Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

17/06/2021

Dr Danuta Morańska wśród Laureatów Listy 100

Po raz kolejny uhonorowano 100 osób, które w szczególny sposób angażują się w rozwój kompetencji cyfrowych. Wśród laureatów znalazła się dr Danuta Morańska – pełnomocnik dyrektora Instytutu Pedagogiki ds. Innowacyjnej Edukacji.

Pani doktor jest Inicjatorką sieci współpracy nauczycieli Forum Twórczych Nauczycieli, a w obszarze jej zainteresowań badawczych znajduje się: problematyka nowoczesnej edukacji w cyfrowym świecie a szczególnie cywilizacyjne, w tym społeczne, kulturowe i edukacyjne implikacje rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Dr Danuta Morańska jest także członkinią Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego, Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. Pełni funkcję egzaminatora ECDL, oraz certyfikowanego e-Nauczyciela SEA.

Lista 100 to inicjatywa Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Wyróżniane na niej są osoby, które w okresie upływającego roku w wybitny sposób przyczyniły się do pogłębiania świadomości oraz umiejętności wykorzystywania technologii cyfrowej w Polsce.

Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) to organizacja, która od 1981 r. zrzesza profesjonalistów z branży informatycznej. Członkowie PTI należący do 14 oddziałów w całej Polsce organizują między innymi liczne konferencje specjalistyczne, które dzięki długoletniej tradycji zdobyły dużą renomę.

Polskie Towarzystwo Informatyczne współpracuje z szeregiem organizacji i stowarzyszeń branżowych o zasięgu krajowym, europejskim i ogólnoświatowym. Włącza się również w działania instytucji rządowych, samorządowych oraz ściśle współpracuje z jednostkami naukowymi.

Więcej informacji na temat Listy 100 można znaleźć na stronie https://portal.pti.org.pl/o-nas/kim-jestesmy/

Pani doktor serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!