21/06/2021

Humanitas liderem rankingu Dziennika Gazety Prawnej!

Już po raz 15. Dziennik Gazeta Prawna wyłonił zwycięzców rankingu wydziałów prawa w szkołach wyższych publicznych i niepublicznych.

Z dumą pragniemy poinformować, iż Wyższa Szkoła Humanitas w kategorii uczelni niepublicznych zajęła 5. miejsce w Polsce. Informacja, którą właśnie otrzymaliśmy niezmiernie cieszy, bo oznacza awans o dwa miejsca w stosunku do poprzedniego roku. W tym roku możemy poszczycić się najwyższą lokatą wśród uczelni niepublicznych na terenie województwa śląskiego!

Ranking Dziennika Gazety Prawnej jest ważnym instrumentem, który pozwala porównywać pracę wykonywaną na poszczególnych uczelniach zarówno w sferze naukowej, jak i dydaktycznej. Pozwala też ocenić, czy podejmowane działania zmierzają w dobrym kierunku. Wynik rankingu - 5. pozycja w klasyfikacji ogólnopolskiej jest potwierdzeniem jakości kształcenia na naszej Uczelni.

W tym roku redakcja Dziennika Gazety Prawnej oceniając Wydziały Prawa wzięła pod uwagę następujące kategorie:

• kadra
  • jakość i warunki kształcenia
  • wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów
  • zdawalność na aplikacje prawnicze

W XV Rankingu Wydziałów Prawa wśród uczelni publicznych pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński. Z kolei Uczelnia Łazarskiego okazała się najlepsza wśród niepublicznych szkół wyższych.

Więcej informacji na temat tegorocznego zestawienia znajdziecie TUTAJ