Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

22/06/2021

Humanitas liderem Rankingu Perspektyw 2021

Wyższa Szkoła Humanitas po raz kolejny przoduje w Rankingu Perspektyw. W tym roku zajęliśmy 2. miejsce w województwie śląskim i 13. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych.

Wysokie miejsce w zestawieniu jest powodem do dumy. Przypomnijmy, że w Polsce funkcjonuje ponad 200 uczelni niepublicznych i konkurencja jest bardzo zacięta.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia aż 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów:

  •  Prestiż
  •  Absolwenci na rynku pracy
  •  Potencjał naukowy
  •  Efektywność naukowa
  •  Potencjał naukowy
  •  Innowacyjność i Umiędzynarodowienie

Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

W 2021 roku Uniwersytet Jagielloński jest najlepszą uczelnią akademicką w Polsce, minimalnie wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, na trzecim miejscu znajduje się Politechnika Warszawska, na czwartym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Za to Uniwersytet Warszawski jest liderem pod względem największej liczby najlepszych kierunków studiów – prowadzi ich aż 23, przed Politechniką Warszawską, która ma ich 17.

Wśród uczelni niepublicznych na pierwszym miejscu znajduje się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, a Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to najlepsza publiczna uczelnia zawodowa. Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” już po raz 22.

Tegoroczny ranking to wielkie wyróżnienie, ale także motywacja do pracy. Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy zwycięzcom!