23/06/2021

Integracja sensoryczna - studia dla specjalistów!

Jesteś fizjoterapeutą, nauczycielem przedszkolnym lub szkoły ogólnodostępnej? Pracujesz jako psycholog, pedagog szkolny lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej? Jesteś nauczycielem i realizujesz zajęcia specjalistyczne (korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i inne) w szkołach ogólnodostępnych i specjalnych oraz ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych?

Nasza wyjątkowa oferta studiów podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej jest skierowana właśnie do Ciebie!

Zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych, które w przystępny sposób prezentują kierunek Integracja sensoryczna w Wyższej Szkole Humanitas. Studia podyplomowe z tego zakresu zostały przygotowane we współpracy ze specjalistami z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore.

Dr Iwona Sosnowska-Wieczorek

Prezes Fundacji In Corpore, od kilku lat jest Dyrektorem Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach, Dąbrowie Górniczej oraz Częstochowie, Dyrektor Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, koordynator, logopeda, specjalista Rehabilitacji Poimplantowej, specjalista Metody Tomatisa, surdopedagog, terapeuta rodzinny.

Jeżeli chcesz:

• wzbogacić się o wiedzę z zakresu problematyki funkcjonowania oraz możliwości wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży z różnorodnym spektrum zaburzeń o podłożu sensorycznym i motorycznym
  • zdobyć  interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą zagadnień współczesnej edukacji i rehabilitacji osób z zaburzonym rozwojem sensomotorycznym
  • posiąść kompetencje w zakresie diagnozowania oraz zapoznania się z zasadami postępowania terapeutycznego

Ewa Bartelmus

Magister fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki i dietetyki. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki- AWF Katowice, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie  Warszawa - Centrum SI, NPDN Fundacji  In Corpore w Katowicach. Dyplomowany terapeuta z zakresu terapii neurorozwojowych. Certyfikowany terapeuta integracji Sensorycznej. Autorka licznych publikacji naukowych (artykułów, monografii i książek) z zakresu położnictwa i pediatrii.

Gwarantujemy, że zdobyta wiedza, umiejętności i kompetencje będą przydatne do pracy jako terapeuta SI w placówkach edukacji specjalnej, integracyjnej i ogólnodostępnej, ośrodkach wczesnego wspomagania, poradniach, (prowadzonych również przez NFZ) pedagogiczno – psychologicznych i specjalistycznych.

Dr Aneta Gutowska

Fizjoterapeuta, terapeuta koncepcji PNF, terapeuta Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, specjalista terapii neurorozwojowej, terapeuta NDT BOBATH i Baby Bobath, Wielowymiarowa terapia manualna stóp, Acces Bars.

Program Studiów Podyplomowych został opracowany w taki sposób, aby rzetelnie przygotować przyszłych absolwentów tego kierunku do pracy terapeutycznej polegającej na diagnozowaniu jak również terapii dzieci z zaburzeniami o podłożu sensomotorycznym.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz TUTAJ