30/07/2021

Humanitas wspiera Akcję Pociąg Marzeń!

Wczoraj w redakcji "Dziennika Zachodniego" rektor WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk odebrał list gratulacyjny za udział w akcji charytatywnej "Pociąg Marzeń".

Akcja charytatywna "Pociąg Marzeń" ma na celu pomoc podopiecznym trzech domów dziecka z województwa śląskiego - z Katowic, Częstochowy i Bielska-Białej. Zebrane środki umożliwią dzieciom wyjazd na wymarzone wakacje.

Do grona darczyńców dołączyła także Wyższa Szkoła Humanitas, bowiem wiemy jak istotna jest pomoc i wsparcie okazane najbardziej bezbronnym. Dla społeczności Humanitas cenna jest pogoda ducha, dobre słowo i uśmiech, zwłaszcza na twarzach dzieci. Dzięki naszym działaniom dla wielu młodych ludzi ostatni wakacyjny miesiąc będzie naprawdę radosny i beztroski.

Przypomnijmy jak przebiegała akcja. Na stronie "Dziennika Zachodniego" od 25 czerwca był widoczny pociąg. Każdy kolejny sponsor i darczyńca pojawiał się jako kolejny wagon tego pociągu. Akcja trwała pięć tygodni a jej  Ambasadorem został kabaret Łowcy.B, który wczoraj uświetnił swoim występem Galę finałową projektu.

W kulminacyjnym punkcie uroczystości rektor Wyższej Szkoły Humanitas wręczył voucher o wartości 20 tys. złotych przedstawicielom domów dziecka z regionu. W ten sposób udało się spełnić marzenia wielu podopiecznych placówek. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w akcji charytatywnej „Pociąg Marzeń” . Gratulujemy organizatorom i nie możemy doczekać się kolejnej edycji!