Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

08/09/2021

Humanitas otwiera filię w gliwickiej Cechowni!

Dzisiaj gościliśmy w Gliwicach, w unikatowym i historycznym budynku Cechowni w kompleksie Nowe Gliwice. Tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanitas było rozpoczęcie przez Uczelnię działalności akademickiej w Gliwicach oraz perspektywy rozwoju miasta jako ośrodka szkolnictwa wyższego.

W wydarzeniu udział wzięli:

  •  Pani Dr Ewa Weber - Zastępca Prezydenta Gliwic
  • Jego Magnificencja Rektor - Profesor Wyższej Szkoły Humanitas, dr hab. Michał Kaczmarczyk
  • Pani Agata Rakotny - Kierownik ds. Marketingu i Komunikacji firmy EMT – Systems i Cechownia Sp. z o.o.
  • Pan Piotr Podgórski - Członek Zarządu firmy EMT – Systems oraz Prokurent w Cechownia Sp. z o.o.

Goście konferencji mieli okazję poznać historię Cechowni i kompleksu Nowe Gliwice. Piotr Podgórski, członek Zarządu firmy EMT – Systems, przybliżył uczestnikom spotkania w jaki sposób przebiegał proces rewitalizacji i adaptacji budynku Cechowni na potrzeby centrum edukacji i biznesu. Pani Agata Rakotny, Kierownik ds. Marketingu i Komunikacji firmy EMT - Systems i Cechownia Sp. z o.o., opowiedziała o działaniach artystycznych i kulturalnych, które odbywają się w historycznym budynku.

JM Rektor, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, zaprezentował ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Humanitas dla mieszkańców Gliwic i miast ościennych. Nakreślił także plany uczelni związane z rozwojem filii Uczelni w Gliwicach oraz wskazał na obszary współpracy pomiędzy Wyższą Szkoła Humanitas a spółką EMT – Systems.

O perspektywach rozwoju Gliwic jako miasta akademickiego, roli współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas w kreowaniu oferty edukacyjnej, zaletach i prężnym rozwoju miasta, opowiedziała dr Ewa Weber – Zastępca Prezydenta Gliwic.

Po wypowiedziach gości konferencji nadszedł uroczysty moment podpisania umowy pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas a spółką EMT - Systems. Warto nadmienić, że w październiku, w murach Cechowni, odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego, jej termin jest przewidziany na 23 października.