Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

10/09/2021

Rektor WSH odebrał Nagrodę
„Osobowość Roku 2020”

JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk zwyciężył w Plebiscycie „Osobowość Roku 2020”, zorganizowanym przez Redakcję „Dziennika Zachodniego”. Rektor zajął I Miejsce w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” w etapie miejsko-powiatowym konkursu. 9 września 2021 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach prof. Michał Kaczmarczyk odebrał pamiątkowy dyplom i statuetkę, potwierdzające uzyskanie tytułu Laureata Plebiscytu, w którym zwycięzców wybierają czytelnicy „Dziennika Zachodniego” – najstarszego dziennika ukazującego się w województwie śląskim.

Prof. Michał Kaczmarczyk otrzymał konkursową nominację za działalność na rzecz rozwoju nauki i życia akademickiego w Sosnowcu oraz za uruchomienie pierwszej w Polsce Poradni Prawa Akademickiego, która pomaga studentom i pracownikom uczelni z całej Polski w rozmaitych sprawach związanych z łamaniem praw studenckich, uczelnianym mobbingiem czy dyskryminacją w środowisku akademickim. Poradnia działa od 2019 roku w strukturze Wyższej Szkoły Humanitas i jest prowadzona we współpracy z katowicką Kancelarią Wiśniewska i Partnerzy. Adwokaci i Radcy Prawni. Osobami zaangażowanymi w pracę Poradni są m.in. mgr Sebastian Kluczewski z Instytutu Nauk Prawnych WSH, prof. Michał Kaczmarczyk, Rektor WSH, dr Mariusz Lekston, Prorektor WSH, mgr Piotr Celej, pracownik Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości WSH oraz mec. I. Katarzyna Wiśniewska z Kancelarii Wiśniewska i Partnerzy.

Wręczenie Nagród „Osobowość Roku 2020” miała miejsce podczas uroczystej Gali z udziałem Grzegorza Gajdy, Redaktora Naczelnego „Dziennika Zachodniego”, reprezentantów samorządów, ludzi nauki, kultury i biznesu. „Chcieliśmy docenić ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych, mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Statuetkami uhonorowani zostali ci, którzy zdobyli najwięcej głosów, oddanych przez czytelników i internautów. Najpierw wybrali oni zwycięzców w etapie miejsko-powiatowym, następnie w finale wojewódzkim. W plebiscycie zgłoszonych zostało tysiące osób, na których oddano setki głosów” – piszą Organizatorzy Konkursu.

W trakcie gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym nie zabrakło też akcentów muzycznych, w wykonaniu laureatów Konkursu. Publiczność oklaskiwała m.in. Henryka Czicha z grupy Universe, który zdobył statuetkę „Osobowości Roku 2019” w kategorii „Kultura” w powiecie mikołowskim.  Młodzieńczej energii dostarczył z kolei występ Wiktora Andrysiaka („Osobowość Roku” 2019 w kategorii „Kultura” Katowice), który jest nazywany "polskim Justinem Bieberem". 

Kolejna edycja Plebiscytu „Osobowość Roku” planowana jest wiosną 2022 roku.