20/09/2021

VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

27-28 września br. Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz dr hab. Michał Kaczmarczyk będzie reprezentował Uczelnię jako uczestnik i panelista VIII Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który odbędzie się w Poznaniu. Wydarzenie organizuje Instytut Biznesu Rodzinnego, we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Instytutem Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rektor WSH znalazł się w prestiżowym gronie prelegentów Kongresu, wśród których będą m.in.:

• dr Adam Mokrysz, sukcesor i lider rodzinnego biznesu Grupy Mokate,
  • Marcin Ochnik, Prezes Zarządu OCHNIK S.A.,
  • John D’Addario, dyrektor generalny D’Addario & Company, Inc., największego na świecie producenta i dystrybutora akcesoriów do instrumentów muzycznych,
  • dr Adrianna Lewandowska - założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego – ośrodka naukowo-badawczego i Centrum Wiedzy – powstałego z myślą o właścicielach firm rodzinnych oraz ich następcach,
  • Roman Wieczorek - były prezes i v-ce prezes zarządu światowego Grupy Skanska SA zatrudniającej 50 tys. pracowników z obrotem 16 mld euro, obecnie przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Łódzkiego.

Kongres to wydarzenie unikatowe w skali światowej. Wśród prelegentów są właściciele największych firm rodzinnych w Polsce i na świecie, którzy chętnie dzielą się doświadczeniami, jak radzić sobie z wyzwaniami przedsiębiorczości rodzinnej i jak budować długowieczne firmy, dbając o dobre relacje w rodzinie.

Podczas Kongresu Rektor WSH będzie mówił o edukacji menedżerskiej i roli studiów MBA w rozwoju biznesu rodzinnego. W programie Kongresu znalazło się także uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Instytutem Biznesu Rodzinnego a Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu.

W trakcie kongresu prof. Michałowi Kaczmarczykowi towarzyszyć będą Małgorzata Klich, pełnomocnik ds. studiów MBA oraz Tomasz Burek, specjalista ds. PR.