30/09/2021

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Wyższej Szkoły Humanitas

28 września odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, gdzie uroczyście rozbrzmiała pieśń Gaudeamus igitur, która rozpoczęła nowy rok akademicki. Inauguracja przebiegła w bardzo podniosłej i uroczystej atmosferze. Po długiej przerwie, związanej z pandemią, studentów powitała Pani Małgorzata Majewska - Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia.

Z kolei ślubowanie od nowo przyjętych studentów odebrał dr hab. Maciej Borski, prof. WSH, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Pan Dziekan wygłosił również wykład inauguracyjny pt. " Terytorium jako warunek sine qua non istnienia państwa - podstawowe zagadnienia". W części artystycznej zagrały na flecie: Magdalena Widawska i Agnieszka Pierzchała z zespołu szkół Muzycznych im. Michała Spisaka oraz duet fortepianowy Dombrova Piano Duo, czyli Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk.