Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

15/10/2021

Rektor Humanitas ambasadorem turystyki

Na zaproszenie Prezydentki Jastrzębia-Zdroju, Anny Hetman oraz Fundacji Promocji Koncepcji Kreatywnych „Implementum” JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk uczestniczył w wizycie studialnej i wycieczce edukacyjnej mającej na celu prezentację produktów turystycznych miasta Jastrzębie-Zdrój.

Jak poinformował Uczelnię prezes Fundacji Promocji Koncepcji Kreatywnych „Implementum” Grzegorz Kosiński, tego rodzaju wizyty organizowane są dla znanych i rozpoznawalnych osób życia publicznego, które następnie mają zostać promocyjnymi ambasadorami atrakcji turystycznych Miasta i popularyzować je w opinii publicznej. Rektor WSH miał zaszczyt inaugurować cykl tego rodzaju wycieczek. Przy okazji prof. Michał Kaczmarczyk odbył spotkanie z Prezydentką Jastrzębia-Zdroju poświęcone planom rozwoju miasta i współpracy pomiędzy Gminą a Wyższą Szkołą Humanitas. 

W procesie transformacji regionów górniczych i odchodzenia od węgla, Jastrzębie-Zdrój stawia na rozwój przemysłu czasu wolnego i turystyki. Miasto przygotowało w tym celu dwa produkty turystyczne. Pierwszy to Park Zdrojowy z dawnym uzdrowiskiem, który w XIX wieku był ulubionym miejscem rekreacji wśród europejskiej arystokracji. Drugim jest Szlak Wolności, obejmujący istotne historycznie miejsca z okresu PRL, w tym miejsca związane z podpisaniem Porozumień Jastrzębskich. Dodatkowo miasto, wraz z polskimi i czeskimi partnerami, stworzyło - na byłym torowisku - Żelazny Szlak Rowerowy, który przez wielu uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. To wszystko Rektor Humanitas miał okazję obejrzeć podczas jego wizyty w Jastrzębiu-Zdroju. 

Fundacja Promocji Koncepcji Kreatywnych „Implementum” w ramach wygranego otwartego konkursu ofert prowadzi dla miasta Jastrzębie-Zdrój projekt prezentacji miejskich atrakcji pt. „Jastrzębie-Zdrój - nowe turystyczne otwarcie”. Jako że prof. Michał Kaczmarczyk wspierał ten projekt koncepcyjnie na etapie jego tworzenia, przypadł mu w udziale zaszczyt inaugurowania cykli VIP-owskich wycieczek po najpiękniejszych i najciekawszych miejscach Jastrzębia-Zdroju.