Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

25/11/2021

Rektor WSH przewodnikiem po świecie opery i musicalu

Pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Humanitas, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku  WSH z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, mieszkańcy Zagłębia, miłośnicy muzyki klasycznej i musicalu – szerokie było grono gości Koncertu „Od Opery do Musicalu”, który 20 listopada 2021 roku odbył się w Sali Koncertowej „Muza” w Sosnowcu. Reżyserem wydarzenia oraz prowadzącym Koncert był JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz dr hab. Michał Kaczmarczyk. W Koncercie wystąpił natomiast Krzysztof Knapczyk – aktor Teatru Muzycznego w Łodzi, współpracownik Wyższej Szkoły Humanitas, który na rzecz naszej Uczelni prowadził m.in. wykłady o historii muzyki dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, warsztaty coachingu wokalnego, jak również występował z recitalami podczas uroczystości odbywających się w murach WSH.

Koncert „Od Opery do Musicalu” był niezwykłym wydarzeniem artystycznym, podczas którego muzyka klasyczna zabrzmiała jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostały jak wielkie pieśni operowe. Podczas koncertu publiczność mogła wysłuchać takich utworów klasycznych jak "O sole mio" czy "La donna e mobile", a także wielkich hitów z musicali: "Aladyn", "Nędznicy" czy „Król Lew”. W trakcie recitalu nie zabrakło również autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad, do których słowa napisał Rektor WSH, prof. Michał Kaczmarczyk.

Ważnym elementem koncertu były opowieści i anegdoty z historii muzyki, które prezentował publiczności prowadzący wydarzenie, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk. Rektor Humanitas zapoznał widzów z kontekstem historycznym i kulturowym każdego z wykonywanych przez Krzysztofa Knapczyka utworów, okraszając prezentacje niezliczoną liczbą żartów, humoresek i odniesień do biografii znanych i lubianych: aktorów, muzyków, śpiewaków operowych.

Krzysztofowi Knapczykowi towarzyszyli na scenie: Vlasta Traczyk (pianino) oraz Zuzanna Łukawska (wokal). Producentem koncertu był Przemysław Ruta, wykładowca Wyższej Szkoły Humanitas.