06/12/2021

Poznajcie Dyrektora Instytutu Informatyki!

Od tego roku w Wyższej Szkole Humanitas kształcimy na kierunku informatyka. Z dumą informujemy, że Dyrektorem Instytutu został pan dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński.

Dyrektor odpowiada za:

• zagadnienia dotyczące kierunku informatyka
  • praktyki
  • szkolenia
  • prace dyplomowe
  • wsparcie w kontaktach z prowadzącymi

Zachęcamy do skorzystania z platformy ClickMeeting. gdzie dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński dyżuruje w każdy wtorek od 18.00 do 19.00 pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji o dorobku naukowym, obszarach badawczych i zainteresowaniach Dyrektora Instytutu Informatyki:

Absolwent Politechniki Śląskiej, gdzie był zatrudniony przez ponad siedemnaście lat w Instytucie Metrologii Elektroniki i Automatyki na stanowisku asystenta a następnie od 2005 roku na stanowisku adiunkta. Tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika nadany przez Radę Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej otrzymał, po obronie z wyróżnieniem, pracy pt. „Analiza metrologicznych właściwości algorytmów przetwarzania ciągów danych pomiarowych”,

Pan doktor jest autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów naukowych z dziedziny metrologii i teleinformatyki publikowanych w czasopismach i materiałach konferencyjnych o zasięgu krajowym i zagranicznym w tym punktowanych na liście filadelfijskiej. Obszarem zainteresowania naukowego są algorytmy przetwarzania danych, analiza metrologiczna algorytmów, badanie opóźnień w systemach teleinformatycznych.

Twórca i współtwórca założeń i programów nauczania przedmiotów dla kierunku Informatyka i Elektronika na Wydziale Elektrycznym:

• sieci komputerowe – autor wykładu, twórca laboratorium
  • wydajność sieci komputerowych - autor wykładu, twórca laboratorium
  • podstawy telekomunikacji - autor wykładu, twórca laboratorium

Doświadczenie praktyczne zdobywał jako pracownik m.in.:

• Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, gdzie przez blisko 16 lat na różnych stanowiskach do jego kompetencji należała m.in. strategia informatyzacji Instytutu w obszarze transmisji danych, bezpieczeństwa danych medycznych oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie regionalnych i ponadregionalnych systemów i platform informatycznych.
  • COIG S.A – jako Project Manager odpowiedzialny za realizację projektów informatycznych w tym projektów dofinansowanych przez Unię Europejską.

Zdobył rozległą wiedzę praktyczna i teoretyczną w obszarach transmisji, bezpieczeństwa i przetwarzania danych uczestnicząc w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach praktycznych w tym m.in. z takich technologii jak CISCO, Fortigate, Huawei, NetGear, Dlink, Alcatel i innych.

Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie m.in. zarządzania projektami (Prince2, Agile), zarządzania ryzykiem (MoR), zarządzania usługami IT (ITIL) itp.