11/01/2022

Rozwój. To się liczy

Z przyjemnością informujemy, że w strukturze Wyższej Szkoły Humanitas pojawiła się nowa komórka odpowiedzialna za rozwój Uczelni.

Biuro Rozwoju Uczelni, którym kieruje mgr Ewa Kraus, jest odpowiedzialne za badanie oraz analizę rynku edukacyjnego oraz wskazywanie panujących na nim trendów. Ponadto do zadań pracowników należy koordynacja prac nad strategią rozwoju Uczelni i nadzór nad jej realizacją.

Nowa jednostka jest miejscem, gdzie rodzą się cele rozwojowe Humanitas, takie jak nowe kierunki, nowe specjalności czy wydziały zamiejscowe. Biuro Rozwoju Uczelni współpracuje z podmiotami otoczenia społeczno - gospodarczego, władzami centralnymi i jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie realizowanych projektów i sprawuje nadzór nad planowaniem, zarządzaniem i realizacją projektów o charakterze strategicznym.

Szeroki zakres działalności obejmuje także pozyskiwanie partnerów dla projektów edukacyjnych Uczelni, pozyskiwanie akredytacji zewnętrznych dla kierunków i realizację zadań związanych z rozwojem bazy dydaktycznej Wyższej Szkoły Humanitas.

Do działań Biura należy też wdrażanie oraz koordynowanie uczestnictwa Uczelni w środowiskowych i ogólnopolskich sieciach oraz inicjatywach, wspieranie działalności promocyjnej Uczelni poprzez podtrzymywanie kontaktów oraz stałą współpracę w zakresie kształtowania wizerunku Uczelni.

Wierzymy, że uruchomienie Biura Rozwoju Uczelni pozwoli na bardziej dynamiczny rozwój w wielu nowych obszarach.