09/02/2022

Tytuł MBA już po licencjacie?

Tytuł Master of Business Administration wzbudza respekt i wiąże się z prestiżem, ułatwia również awans zawodowy. Studia MBA dla wielu menedżerów i biznesmenów są obowiązkową pozycją w CV. Czy warto je wybrać?

Badania pokazują, że na studia MBA nigdy nie jest za późno. Tę ścieżkę rozwoju wybierają ci, którzy mają już spore doświadczenie w branży i wiedzą jak pokierować karierą zawodową – nie tylko własną, ale również pracowników.

Do niedawna wiele osób miało trudność precyzyjnie określić na czym polegają studia MBA – obecnie wiedza na ten temat staje się o wiele bardziej powszechna. Jeżeli zdecydujesz się na lata dodatkowej nauki, możesz sporo zyskać. Studia MBA sprawiają, że inaczej spojrzysz na procesy i mechanizmy rządzące biznesem, zmieni się Twoja perspektywa postrzegania zjawisk. To, co do tej pory wydawało się niezrozumiałe w okamgnieniu nabierze sensu. Absolwenci MBA nie boją się  podejmować wyzwań i nie boją się realizacji własnych pomysłów. Ten typ studiów rozbudza nieszablonowy sposób myślenia i inspiruje do szukania nietypowych rozwiązań.

Tytuł Master of Business Administration już po licencjacie?

Aby aplikować na studia należy legitymować się wyższym wykształceniem, i co najważniejsze, doświadczeniem zawodowym, które jest integralnym elementem podlegającym ocenie w procesie rekrutacyjnym.

Jeżeli zdecydujesz się na zwykły program MBA wystarczy dyplom ukończenia studiów licencjackich. Dla wielu osób zainteresowanych podjęciem studiów MBA to doskonała wiadomość, ponieważ w procesie rekrutacji często pada pytanie o minimalny poziom wykształcenia, niezbędny do  rozpoczęcia nauki. Z kolei jeśli chcesz aplikować na studia Executive MBA, konieczny będzie dyplom studiów magisterskich. Zgodnie z definicją, MBA to studia podyplomowe, które trwają na ogół dwa lata. Aby móc pochwalić się dyplomem ukończenia studiów Master of Business Administration konieczne jest zdanie egzaminu.

Niezależenie od poziomu wykształcenia, w przypadku studiów MBA, można zauważyć pewną prawidłowość. Na wybór tej ścieżki kształcenia decydują się osoby ambitne, które doskonale wiedzą, jak pokierować swoją karierą zawodową. Rzadziej na studia MBA trafiają osoby tuż po uzyskaniu dyplomu licencjata lub magistra. Jednym z kryteriów przyjęcia jest doświadczenie, a młodzi ludzie, pomimo najlepszych wyników na dyplomie ukończenia studiów, są zazwyczaj w trakcie zdobywania kolejnych umiejętności zawodowych. Zdarza się, że aplikują na studia MBA, ale z obserwacji wynika, że o wiele częściej na tę ścieżkę kształcenia decydują się osoby z kilkuletnim dorobkiem zawodowym.

MBA – dlaczego w Humanitas?

W Wyższej Szkole Humanitas na studia MBA trafiają osoby niezwykle pracowite, wytrwałe i nakierowane na sukces, kandydaci doskonale wiedzą jak osiągnąć zamierzony cel i jakie korzyści płyną z podjęcia studiów. Z danych płynących z procesu rekrutacyjnego jasno wynika, że w większości słuchaczami programu MBA zostają osoby, które pracują już na stanowiskach menedżerskich lub kierowniczych. Wybierają studia MBA, bo chcą poszerzyć dotychczasową wiedzę i podnieść swoje kompetencje. Na studia do Humanitas trafiają również osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Program MBA został opracowany w taki sposób, aby posiadał cechy interdyscyplinarne. Słuchacze zgłębiają zagadnienia z zakresu marketingu, zarządzania, czy szeroko pojętych finansów. Bogate doświadczenie w kształceniu licencjackim i magisterskim na kierunkach administracyjno-biznesowych, sprawia, że słuchacze studiów MBA w Humanitas rozwijają cechy takie jak: kreatywność, innowacyjność, odpowiedzialność, przedsiębiorczość i profesjonalizm. Ponadto Uczelnia kształci w duchu dialogu, partnerstwa, tolerancji, otwartości i szacunku do Człowieka.

„Wyższa Szkoła Humanitas od 25 lat z powodzeniem kształci kadry administracyjne oraz menedżerów zaangażowanych w rozwój rozmaitych form biznesu. Naszym celem jest wyposażenie ich w praktyczne umiejętności, które opierają się o aktualne trendy rynkowe i odpowiadają na zapotrzebowanie pracodawców. W Humanitas wiedzy teoretycznej zawsze towarzyszą szerokie kompetencje społeczne, liderskie i zawodowe” - podkreśla rektor Uczelni, dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Co warte podkreślenia studia MBA umożliwiają zdobycie i rozwinięcie umiejętności miękkich, a także pielęgnację cennej cechy, którą jest umiejętność słuchania. Jak mawia Richard Branson: „Bycie dobrym słuchaczem jest kluczowe do bycia dobrym liderem” - co pozostaje niezbędne w przypadku osób zajmujących w strukturach firm wysokie stanowiska.

Studia MBA to niewątpliwie możliwość zdobycia bogatej sieci kontaktów. Ich słuchaczami mogą być przyszli wspólnicy, współpracownicy, być może szefowie. Ponadto, w oparciu o bogate doświadczenie Uczelni, kształcenie na kierunkach MBA w Humanitas to wiele obszarów do odkrycia, wiele zagadnień do zgłębienia i niewątpliwa satysfakcja płynąca z praktycznego zastosowania wiedzy. Zapraszamy Cię na studia MBA w Humanitas. Dołącz do naszej przygody!

Kierunki studiów Master of Business Administration w Wyższej Szkole Humanitas: