10/02/2022

Sesja egzaminacyjna w formie zdalnej

Szanowni Studenci,

z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i dynamiczny wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz zachorowań na COVID-19, JM Rektor WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk wydał zarządzenie o przeprowadzeniu najbliższej sesji egzaminacyjnej w formie zdalnej. W tej formie odbędzie się większość zaliczeń i egzaminów objętych planem studiów na wszystkich kierunkach prowadzonych w Wyższej Szkole Humanitas. Jednocześnie Rektor informuje, że w uzasadnionych przypadkach, wynikających np. ze specyfiki przedmiotu, uczelnia dopuszcza przeprowadzenie egzaminów i zaliczeń w formie stacjonarnej, z zachowaniem reguł bezpieczeństwa sanitarnego i daleko idących środków ostrożności, mających ograniczyć ryzyko transmisji wirusa.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej Uczelni formę i zasady egzaminu prowadzący przedmiot przedstawia Studentom na początku semestru, na pierwszych zajęciach. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ustalonej ze znacznym wyprzedzeniem formy egzaminu może stanowić dla Państwa dodatkową trudność i być źródłem stresu. Jednakże na decyzję władz Wyższej Szkoły Humanitas o wprowadzeniu egzaminów zdalnych wpłynęły czynniki obiektywne, niezależne od Uczelni, mające swoje źródło w sytuacji epidemicznej. Dlatego ufamy, że wykażą się Państwo zrozumieniem dla tej decyzji.

W ostatnich dniach napłynęły do Rektora liczne wnioski i petycje od studentów w sprawie zmiany formy egzaminów ze stacjonarnej na zdalną, co studenci motywowali obawami o swoje bezpieczeństwo zdrowotne. Rektor postanowił przychylić się do tych wniosków i wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Drodzy Studenci, życzymy powodzenia na egzaminach oraz przekazujemy serdeczne życzenia zdrowia dla Was i Waszych bliskich.

List Rektora do Studentów: KLIKNIJ TUTAJ

Treść zarządzenia Rektora: KLIKNIJ TUTAJ