15/02/2022

Przywództwo w świecie samorządów

Firma Nesse działa na rynku miękkiego i twardego HR od 2009 roku. Jej eksperci w ciągu 13 lat zrealizowali ponad 500 długofalowych projektów, w których uczestniczyło blisko 15 000 osób.
Projekty obejmowały działania dla koncernów o globalnym zasięgu, jak i przedsiębiorstw mocno związanych z lokalnym rynkiem. W DNA firmy od samego początku wpisane są rozwój oraz jakość. Eksperci Nesse wysoko cenią sobie zaufanie, jakim obdarzyli ich Klienci, dlatego też projekty poprzedzone są szczegółowymi badaniami potrzeb, a proces realizacji jest wnikliwie analizowany na każdym etapie. Efektem partnerskiej relacji z Klientami jest obopólny rozwój.

Nesse to partner biznesowy studiów MBA, realizowanych w Wyższej Szkole Humanitas. Prezentujemy wypowiedź Anny Wodyńskiej  - Dyrektor Zarządzającej i Głównego Trenera Nesse na temat współpracy w zakresie Studiów Master of Bussines Administration (MBA) dla liderów samorządów.

,,Świat codziennie stawia przed nami niezliczone wyzwania. Studia MBA dla liderów samorządów dostarczą wskazówek, jak dzisiaj sobie z nimi radzić. Świadomie kształtowane przywództwo oraz szereg innych kompetencji miękkich pozwoli wprowadzić w świat samorządów podejście biznesowe, które będzie szybką odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Pozyskane umiejętności pozwolą na odpowiednie uwypuklenie zalet lokalnych rynków i lokalnych społeczności, co doprowadzi do poprawy jakości prowadzonych działań. Absolwenci poznają tajniki podejmowania trudnych decyzji czy zarządzania zmianą. Jak wiadomo biznes jest obarczony ciągłymi zmianami, dlatego właśnie z biznesu można nauczyć się jak badać potrzeby mieszkańców. Samorządowcy podniosą swoje kompetencje związane z zarządzaniem zespołem, w tym zespołem wirtualnym i rozproszonym, które okazało się tak istotne w czasach pandemii. W czasach kryzysowych, wiedza i kontakt z najlepszymi ekspertami i praktykami jest szczególną wartością. Dlatego tak ważne jest poszerzanie wiedzy o tym, że inwestycja w kapitał ludzki jest kluczowa dla stabilnego i długotrwałego rozwoju”.

Współpraca pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas a firmą Nesse zaowocowała również uruchomieniem w 2021 roku trzech kierunków studiów podyplomowych. są to:

Ścieżki kariery i plany sukcesji

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w kompetencje niezbędne do rozwijania pracowników, takich jak m.in.: identyfikowanie talentów, budowanie ścieżek kariery, przygotowywanie i realizowanie programów rozwoju kadry czy awansowanie w oparciu o model kompetencyjny.

Akademia Trenera Biznesu – poziom podstawowy

Celem studiów jest przygotowanie uczestników do wyzwań, jakie niesie ze sobą rola Trenera biznesu. Słuchacze Akademii zostaną wyposażeni w praktyczne i merytoryczne umiejętności, które pozwolą im samodzielnie zaprojektować, poprowadzić szkolenie i dokonać jego ewaluacji.

W oparciu o lata doświadczenia w prowadzeniu szkoleń powstał program oparty na przykładach z życia wziętych, realizowany w formie warsztatowej, dzięki czemu uczestnicy oprócz wiedzy zdobędą praktyczne umiejętności.

Akademia Trenera Biznesu – poziom zaawansowany

Celem studiów jest wzmocnienie doświadczonych już trenerów w umiejętności usprawniające im pracę w tym zawodzie. Słuchacze Akademii zostaną wyposażeni w narzędzia, które pozwolą im stawać się jeszcze lepszymi trenerami. Dzięki nim będą odpowiadali na potrzeby zmieniającego się rynku szkoleniowego. Program studiów jest odzwierciedleniem oczekiwań zgłaszanych przez praktykujących trenerów, jednocześnie uwzględnia trendy branży szkoleniowej.

Program składa się z wielu modułów. Część z nich są to moduły podstawowe – obowiązkowe dla wszystkich, pozostałe stanowią ofertę do wyboru. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest profilowanie programu studiów zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestnika.

Partnerstwo naszej uczelni i firmy Nesse ma na celu zbliżenie środowiska nauki i edukacji ze środowiskiem praktyki gospodarczej, a poprzez to lepsze wykorzystanie posiadanych przez obie strony zasobów i potencjału. Intencją stron jest szerzenie oraz pogłębienie wiedzy, a także zagwarantowanie wysokiej jakości kształcenia poprzez zapewnienie dostępu do najnowszych osiągnięć teorii, kształcenie odpowiednich umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych, rozwijanie kultury ogólnej i organizacyjnej oraz zdolności adaptacji do dynamicznie zmieniającego się rynku.