10/03/2022

Prawo w Humanitas z akredytacją PKA

Polska Komisja Akredytacyjna, w ramach oceny programowej, przyznała kierunkowi prawo w Wyższej Szkole Humanitas notę pozytywną na 6 lat. PKA potwierdziła, że kształcimy studentów efektywnie i na najwyższym poziomie merytorycznym, a realizowany program studiów odpowiada wszystkim wymogom polskiego i europejskiego prawa.

Ocena studiów prawniczych w WSH została przeprowadzona przez Zespół Ekspertów pod kierunkiem prof. Piotra Szwedo z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest dla nas ukoronowaniem naszych działań, starań i potwierdzeniem pozycji lidera w ogólnopolskich rankingach m.in. Rankingu Rzeczypospolitej i Rankingu Perspektyw.

Szczegółowej analizie poddano m.in. program studiów, aktywność naukową kadry i studentów, bazę materialną, zasady zapewniania jakości kształcenia, umiędzynarodowienie studiów, współpracę z otoczeniem społecznym i losy naszych absolwentów.

W trakcie wizytacji eksperci spotkali się z pracodawcami zatrudniającymi naszych absolwentów, samorządem studenckim, kołami naukowymi i nauczycielami akademickimi. Przeanalizowali setki dokumentów i godziny nagrań z zajęć on-line. Odbyli też hospitacje wykładów, ćwiczeń i seminariów.

Raport powizytacyjny z konkluzjami pełnymi uznania dla naszych pomysłów na kształcenie przyszłych prawników, motywowanie studentów i kadry oraz budowanie relacji z pracodawcami, w tym z kancelariami adwokackimi, sądami, prokuraturami i administracją publiczną.

Chcecie poznać atuty kierunku prawo w Wyższej Szkole Humanitas?

Zajrzyjcie tutaj: KLIKNIJ TUTAJ