14/03/2022

Program studiów MBA
dla liderów samorządu

Wyjątkowy program dla wyjątkowych liderów

Unikatowy program studiów MBA dla liderów samorządów został opracowany przez ekspertów Wyższej Szkoły Humanitas oraz Bratislava University of Economics and Management, przy wsparciu międzynarodowego zespołu naukowców z University of Denver, University of Applied Sciences i Comenius University.

Dzięki współpracy z szerokim gronem specjalistów powstał program, który przygotowuje liderów jednostek samorządu terytorialnego. Dzielimy się wiedzą i umiejętnościami w zakresie samorozwoju oraz podnosimy skuteczność ich działania dla dobra społeczności lokalnych i regionalnych.

Podczas 420 godzin zajęć, w okresie trzech semestrów, słuchacze zdobywają wiedzę i kompetencje w ramach czterech modułów:

Moduł I: Kompetencje osobiste lidera samorządu terytorialnego

Słuchacze uczestniczą w sesji diagnostycznej kompetencji menedżerskich DC (Development Center), ponadto zdobywają wiedzę na temat budowania marki i autorytetu lidera. Jednym z integralnych elementów modułu są warsztaty dotyczące prezentacji i wystąpień publicznych, a także etykiety oraz protokołu dyplomatycznego w praktyce zawodowej lidera. W końcowej fazie realizacji programu uczestnicy przechodzą trening podejmowania decyzji.

Moduł II: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego

W ramach najbardziej rozbudowanego modułu, uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę związaną ze strukturą, zadaniami i kompetencjami samorządu terytorialnego. Równie istotne są zagadnienia poświęcone mieniu komunalnemu, zamówieniom publicznym, zarządzaniu publicznemu, a także zarządzaniu kapitałem ludzkim w jednostkach samorządu terytorialnego.
Nowoczesny program kształcenia pozwala na zdobywanie wiedzy w wielu obszarach. Słuchacze poznają zasady zintegrowanego zarządzania miastem – Smart City i finansami w jednostkach samorządu terytorialnego. W ramach modułu słuchacze doskonalą również umiejętności związane z rachunkowością zarządczą, rewizją finansową w jednostkach samorządu terytorialnego oraz kontrolą zarządczą.

W module II duży nacisk został położony na wszelkie aspekty związane z planowaniem i realizacją strategii rozwoju jednostek samorządu terytorialnego - na bazie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Sporo uwagi poświęcono także ładowi korporacyjnemu (Corporate Governance), zarządzaniu ryzykiem i kryzysem w sektorze publicznym oraz administracji publicznej w ochronie zdrowia.

Uczestnicy zajęć udoskonalą umiejętności związane z zarządzaniem projektami, marketingiem terytorialnym, kształtowaniem dialogu i relacji z interesariuszami, a także z projektowaniem oraz ewaluacją polityk oraz programów publicznych.

Moduł III: Świadome przywództwo i proces oddziaływania na pracowników

W module III uczestnicy zajęć zaznajomią się z aspektami związanymi z przywództwem sytuacyjnym, zarządzaniem zmianą, zarządzaniem zespołem, w tym zespołem wirtualnym i rozproszonym. Eksperci przybliżą w jaki sposób sprawnie podejmować negocjacje, mediacje, a także budować właściwą komunikację menedżerską.

Moduł IV: Aspekty prawne

Ostatni z modułów programu studiów MBA dla liderów samorządów dotyczy aspektów prawnych.

Słuchacze poznają podstawy prawa gospodarczego, prawa gospodarczego publicznego, prawa finansowego, europejskiego prawa administracyjnego oraz elementy prawa gospodarczego Unii Europejskiej i prawo rynków kapitałowych.

W Wyższej Szkole Humanitas kształcimy praktycznie. Dzięki warsztatowemu charakterowi zajęć słuchacze studiów MBA dla liderów samorządów posiądą umiejętności w odniesieniu do realnych przypadków.

Podsumowaniem ścieżki kształcenia jest uzyskanie świadectwa potwierdzającego ukończenie studiów MBA, wydane przez Wyższą Szkołę Humanitas, a także dodatkowy certyfikat potwierdzający ukończenie studiów we współpracy z partnerem zagranicznym - wydany przez Bratislava University of Economics and Management.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem studiów MBA dla liderów samorządów: KLIKNIJ TUTAJ