15/03/2022

Studia podyplomowe – Twoja ścieżka rozwoju

Czujesz, że czas podnieść swoje kompetencje? Planujesz zmianę pracy i uważasz, że Twoje proaktywne podejście może zostać docenione przez rekruterów? Jeżeli szukasz kolejnych ścieżek umożliwiających samorozwój warto zastanowić się na podjęciem studiów podyplomowych. Wiedza zdobyta pod okiem specjalistów, pozwoli lepiej zrozumieć tajniki zawodu, który chcesz wykonywać w niedalekiej przyszłości i przygotować się do procesu przebranżowienia.

Studia podyplomowe są skierowane do szerokiego grona odbiorców. Ukończenie studiów magisterskich lub licencjackich pozwala nabyć wiedzę teoretyczną, ale w wielu przypadkach, wraz z rozwojem organizacji przybywa obowiązków, które wymagają jej praktycznego wykorzystania. W wielu branżach zmieniają się trendy, a współczesny rynek każe pracownikowi nie tylko za nimi podążać, ale również wcielać się w rolę kreatora.

Narzędziem, które pozwoli zrozumieć skomplikowane mechanizmy rynkowe i sprawnie się w nich poruszać mogą okazać się właśnie studia podyplomowe.

Uczelnie oferują bogaty program kształcenia, studia podyplomowe niejednokrotnie skierowane są głównie do praktyków i pozwalają znacząco poszerzyć specjalistyczną wiedzę. Dają także możliwość spotkań z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i zbliżonych obowiązkach – to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń.

Studia podyplomowe – alternatywa dla magisterium

Ukończenie trzyletnich studiów licencjackich pozwala na uzyskanie tytułu licencjata. W tym przypadku ścieżka kształcenia wciąż pozostaje otwarta. Wiele osób nie podejmuje uzupełniających studiów magisterskich, ale decyduje się na pierwszą pracę i wyzwania zawodowe. Jednocześnie alternatywą dla studiów magisterskich mogą okazać się nieco krótsze studia podyplomowe. Takie rozwiązanie pozwala zdobyć specjalistyczne umiejętności z wąskiego obszaru, które stanowić będą doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobytej w ciągu trzech lat na uczelni. Kolejną zaletą studiów podyplomowych jest tryb zajęć. Z reguły odbywają się w wybrane weekendy lub, jak w ostatnim pandemicznym okresie, głównie w trybie online.

Studia podyplomowe odbywają się w mniejszych, kilkunastoosobowych grupach, to sprzyja nie tylko nawiązaniu nowych relacji, ale także pomaga w efektywnym rozwiązywaniu zadań. Zaimplementowana w ten sposób, dodatkowa dawka specjalistycznej wiedzy znacząco podnosi wartość kandydata na rynku pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych osób, które dopiero rozpoczęły przygodę zawodową.

Trafiony kierunek źródłem satysfakcji

W Wyższej Szkole Humanitas doskonale wiemy, że ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest dobrze oceniane przez pracodawców. Praktyczne nauczanie jest naszym kluczem do sukcesu, a kandydat, który decyduje się na dodatkową edukację jest postrzegany jako osoba, której zależy na rozwoju i która jest specjalistą w swoim fachu. Warto rozważyć więc dodatkową inwestycję w studia – może ona zaprocentować awansem, nową propozycją pracy bądź spełnieniem zawodowych celów i pragnień. Oferta studiów podyplomowych w Humanitas, skierowana do osób, które posiadają tytuł licencjata jest bardzo szeroka. Prezentujemy listę kierunków w trybie online, który pozwala na kształcenie niezależnie od miejsca zamieszkania.

Prezentujemy listę kierunków administracyjnych, które uruchamiamy w tym semestrze w formule online: