28/03/2022

Humanitas fundatorem nagród w Plebiscycie Dziennika Zachodniego

Po raz kolejny zostały przyznane zaszczytne tytuły w największym plebiscycie edukacyjnym nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Mieszkańcy województwa śląskiego wzięli udział w głosowaniu na nauczycieli, a także placówki edukacyjne: przedszkola, szkoły oraz uczelnie.

Wyższa Szkoła Humanitas, jak co roku, została fundatorem nagród w plebiscycie. Nauczyciele przedszkola, klas 0-III, IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy zwyciężyli w województwie, otrzymali voucher na podyplomowe studia kwalifikacyjne ufundowane przez naszą Uczelnię. Nagrody wręczyła Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSH mgr Ewa Kraus, która udzieliła również wywiadu Dziennikowi Zachodniemu.

Tutaj można obejrzeć relację z gali i wypowiedź Pani Dziekan: KLIKNIJ TUTAJ

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców.

Nagrody dla nauczycieli zostały przyznane w pięciu kategoriach.

Wyróżniono nauczycieli przedszkola, klas 0-III i klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadpodstawowych, zostali najpierw wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Później wojewódzki finał plebiscytu wyłonił najlepszych w naszym regionie.

Podobnie było z nagrodami w kategoriach Przedszkole na medal i Szkoła na medal. Najpierw zostały one przyznane osobno w miastach i powiatach, a później laureaci awansowali do wojewódzkiego finału.

ludzie

Głosowanie na nauczycieli akademickich oraz wyższe uczelnie prowadzono w jednym etapie, w skali całego województwa. Laureaci w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, podczas gali odebrali medale i nagrody.

Wręczono tytuły Nauczyciela z pasją – dla wyróżniających się serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

W przypadku nauczycieli przedszkola do wymienionych cech z pewnością dodać trzeba pełne ciepła i cierpliwości podejście do maluchów na początku ich edukacyjnej ścieżki.

Nagrodzono także nauczycieli akademickich. W ich przypadku na docenienie zasługuje umiejętność pełnego pasji i zaangażowania przekazywania wiedzy, wysoka kultura osobista i przyjazne podejście do studentów.

W plebiscycie zostały również wyróżnione placówki edukacyjne - przedszkola, szkoły i uczelnie. W przypadku przedszkoli najważniejsza jest oczywiście ocena rodziców, którzy powierzają placówkom edukacyjnym swoje pociechy. Oni oceniając przedszkole biorą pod uwagę wiele różnych czynników.

ludzie

W kategorii dla szkół podstawowych i średnich zostały nagrodzone szkoły, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom. Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenili starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli.

Uczelnie - publiczne i niepubliczne - zgłosili do nagrody studenci, dla których poza aspektem edukacyjnym, ważne są także kwestie organizacyjne oraz jakość komunikacji i obsługi oferowana przez szkołę wyższą.

Laureaci etapu wojewódzkiego spotkają się podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu, która odbędzie się w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.