07/04/2022

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe „Prawo w działaniu”

Za nami  Seminarium Naukowo-Szkoleniowe „Prawo w działaniu” połączone z prezentacją oferty Seminarium Doktorskiego dla Adwokatów i oferty Studiów Master of Laws (LLM) dla członków Izby Adwokackiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu oraz Izbę Adwokacką w Katowicach.

Głównym Celem Seminarium, które odbyło się 6 kwietnia 2022 roku w Auli im. Czesława Kupisiewicza Wyższej Szkoły Humanitas przy ul. Kilińskiego 43 w Sosnowcu, była prezentacja oferty kształcenia, doskonalenia zawodowego oraz rozwoju naukowego dla Adwokatów, przygotowanej wspólnie przez Izbę Adwokacką w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu.

Rektor WSH

W ramach współpracy obu Instytucji od października 2022 roku adwokaci – członkowie Izby Adwokackiej w Katowicach (oraz Izb z nią współpracujących) uzyskają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas, adresowanej do praktyków zawodów prawniczych.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

Oferta ta obejmować będzie możliwość udziału w Seminarium Doktorskim i uzyskania stopnia naukowego doktora nauk prawnych, jak również możliwość kształcenia w ramach prestiżowych Studiów Podyplomowych LLM, kończących się uzyskaniem Tytułu Master of Laws. Seminarium towarzyszyła uroczystość oficjalnego podpisania umowy o współpracy pomiędzy Izbą Adwokacką w Katowicach a Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

Seminarium miało charakter otwarty i adresowane było zarówno do Adwokatów zainteresowanych skorzystaniem z przygotowanej przez IA i WSH oferty kształcenia i rozwoju naukowego, jak również do praktyków zawodów prawniczych chcących skorzystać wyłącznie z części merytorycznej (szkoleniowej) Seminarium, tj. uczestniczyć w objętych programem Seminarium wykładach szkoleniowych.

Na początku wydarzenia Gości Seminarium przywitał prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Adw. Roman Kusz, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Następnie odbyła się prezentacja oferty Seminarium Doktorskiego dla Adwokatów, którą przedstawiła prof. ucz. dr hab. Magdalena Gurdek, Dyrektor Seminarium Doktorskiego Wyższej Szkoły Humanitas.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja oferty Studiów Master of Laws (LLM) dla Adwokatów. Za tę część odpowiedzialna była mgr Małgorzata Klich, Pełnomocnik Rektora WSH ds. Studiów MBA i LLM.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

Tuż po godzinie 15 nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Humanitas a Izbą Adwokacką w Katowicach, Dokument sygnowali: prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i Adw. Roman Kusz, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

podpisanie umowy o współpracy

Uczestnicy Seminarium mieli również okazję wysłuchać wykładu pt. „Pomiędzy wolnością wypowiedzi a mową nienawiści – analiza wybranych rozstrzygnięć ETPCz” – SSO Adam Chmielnicki, Sędzia Sądu Okręgowego w Sosnowcu.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe

Kolejny wykład pt. „Umowa o pracę w świetle projektu nowelizacji kodeksu pracy. Wnioski de lege lata i de lege ferende” wygłosił dr Mariusz Lekston, prorektor Wyższej Szkoły Humanitas, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych WSH, wykładowca Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ludzie

Uczestnicy Seminarium otrzymali Certyfikat udziału w szkoleniu „Prawo w działaniu”. Po podsumowaniu uroczystości Uczestnicy udali się na indywidualne konsultacje w sprawie oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas i Izby Adwokackiej w Katowicach.