29/04/2022

Zloty Indeks Humanitas wręczony!

Dzisiaj odwiedziliśmy Śląski Park Tradycji, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Goście wydarzenia przyznali, że był to wyjątkowo emocjonujący moment, któremu towarzyszyła podniosła atmosfera i sporo wzruszeń. Zakończyła się przygoda licealna, ale przed Abiturientami stoją szczególne, maturalne wyzwania.

JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk wystosował list do społeczności siemianowickiego liceum, w którym podkreślił, że przed młodymi ludźmi znajduje się okres wytężonej pracy intelektualnej, który zaowocuje poszerzeniem horyzontów. Rektor zaznaczył również, że szczególne uznanie i szacunek należy się gronu pedagogicznemu, które przez lata czuwało nad prawidłowym przebiegiem kształcenia.

Podczas uroczystości Wyższą Szkołę Humanitas reprezentowała Pani dr Bożena Wroniszewska - Drabek - pełnomocnik Dziekana ds. Studiów, która wręczyła jednemu z uczniów Złoty Indeks Wyższej Szkoły Humanitas. To szczególna nagroda, przyznawana absolwentom szkół średnich za wybitne osiągnięcia w nauce. Złoty Indeks Wyższej Szkoły Humanitas uprawnia do podjęcia bezpłatnych studiów na wybranym kierunku z oferty WSH.

Jan Uklański, abiturient I LO im. Jana Śniadeckiego i zdobywca Złotego Indeksu Humanitas, w momencie odbierania nagrody przyznał, że nie może doczekać się rozpoczęcia roku akademickiego w Wyższej Szkole Humanitas. Wybrał kierunek prawo, gdzie będzie realizował swoje naukowe ambicje, które pragnie w przyszłości przekuć w sukcesy zawodowe.

wyręczenie złotego indeksu

W myśl łacińskiej maksymy "Per aspera ad astra" - Przez trudy do gwiazd, można stwierdzić, że aby osiągnąć upragniony, wymarzony cel trzeba się sporo napracować. Abiturientom życzymy aby z łatwością pokonali wszelkie maturalne przeszkody i zrealizowali marzenia oraz plany związane z życiem osobistym i zawodowym!

Powodzenia na egzaminie maturalnym i do zobaczenia w Humanitas!