Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

06/05/2022

Uczniowie „Śniadka” odwiedzą Humanitas

Trwają matury, okres wytężonej pracy intelektualnej i stresu egzaminacyjnego. W Wyższej Szkole Humanitas doskonale wiemy jak istotny jest trafny wybór ścieżki kształcenia. Jeśli połączymy pasję z zapałem do nauki, efekty mogą stać się imponujące.

Młodzi ludzie decydują o swojej przyszłości i podejmują wyzwania związane z wyborem najbardziej odpowiedniego kierunku studiów. W poniedziałek naszą uczelnię odwiedzą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Szkoła należy do Sieci Współpracy Edukacyjnej Humanitas, co wiąże się ze szczególnym wsparciem ze strony uczelni.

Pracownicy Humanitas opowiedzą o tym jak studiuje się w naszych murach, zaprezentują laboratoria kierunkowe oraz pomoce dydaktyczne. W Auli WSH Dział IT pokaże działanie drukarki 3D oraz hololensów. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć film promujący 25-lecie Uczelni, otrzymają również gadżety związane z WSH.

Następny punkt wizyty to odwiedziny Laboratorium Psychologicznego Instytutu Psychologii, a także pozostałych pracowni Humanitas. Po zakamarkach uczelni uczniów „Śniadka” oprowadzi mgr Agata Piątkowska – Koordynator projektów wewnętrznych.

Młodzi ludzie będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest projektowanie uniwersalne, obejrzą również piękny, wiosenny ogród sensoryczny. O urokach tego miejsca opowie dr Bożena Wroniszewska Drabek - Pełnomocnik dziekana ds. studiów.

Nie możemy doczekać się wizyty licealistów i mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do społeczności akademickiej Humanitas!