Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

11/05/2022

XXIII Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Już jutro początek wielkiego wydarzenia naukowego w Wyższej Szkole Humanitas!

W dniach 12 – 14 maja 2022 r. Uczelnia organizuje XXIII Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych! To ogromne wyróżnienie, bowiem w blisko 60 letniej tradycji Zjazdu jesteśmy pierwszą uczelnią niepubliczną w Polsce, która dostąpiła tego zaszczytu. To jasny sygnał potencjału naukowego naszej Uczelni w dyscyplinie nauk prawnych, a zwłaszcza w zakresie problematyki prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych to mające ogólnopolski zasięg wydarzenie, które jest poświęcone aktualnym zagadnieniom z obszaru zatrudnienia i zabezpieczenia społecznego. To miejsce wymiany myśli i kształtowania poglądów w tym zakresie. 

Uczestnikami wydarzenia będą najwybitniejsi przedstawiciele nauki i praktycy związani z problematyką prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Gośćmi wydarzenia będą m.in.: Była Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych prof. dr hab. Piotr Prusinowski oraz Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. dr hab. Gertruda Uścińska.

Honorowy patronat nad Zjazdem objął Prezydent Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński.

W ciągu trzech dni obrad dyskusja skoncentrowana będzie na zagadnieniach: relacji pomiędzy prawem zatrudnienia a prawem pracy, zbiorowego prawa pracy, aksjologii prawa pracy, problematyki tzw. sygnalistów, prawa urzędniczego, akademickiego prawa zatrudnienia, rynku pracy, ubezpieczeń społecznych z elementami polityki społecznej czy w końcu pandemicznych aspektów w zatrudnieniu.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o przebiegu Zjazdu.

Szczegółowy program Zjazdu: KLIKNIJ TUTAJ