Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

12/05/2022

Wykład Rektora WSH w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu

Na zaproszenie Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu oraz Przewodniczącego tamtejszej Rady Ławniczej Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk poprowadził w stolicy Dolnego Śląska wykład na temat metodyki pracy sędziów społecznych orzekających w sprawach karnych. Wykład odbył się 9 maja br. w Sali im. M. Filipowicza Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Wykład prof. ucz. dr. hab. Michała Kaczmarczyka poświęcony był m.in. metodom przesłuchiwania świadków i ocenie wiarygodności ich zeznań, roli efektywnej komunikacji na sali sądowej, zasadom odbywania narady i głosowania nad wyrokiem, zgłaszaniu i uzasadnianiu przez sędziów zdania odrębnego oraz problematyce postępowań incydentalnych (np. w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania).

Spotkanie we Wrocławiu było kolejnym z cyklu szkoleń realizowanych przez Rektora Wyższej Szkoły Humanitas dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Wcześniej podobne wykłady odbyły się na zaproszenie Prezesów Sądów Okręgowych w Elblągu, Kielcach i Przemyślu.