16/05/2022

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach patronem studiów MBA i LLM

Wyższa Szkoła Humanitas od wielu lat współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wspierając placówki edukacyjne, przedsiębiorców, a także inicjując i włączając się w organizację szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym, prospołecznym i biznesowym. Lista podmiotów z którymi aktywnie współdziałamy na rzecz rozwoju lokalnego  i regionalnego jest długa i wciąż się poszerza.

Zachęcamy do przeczytania wypowiedzi Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, instytucji, która w tym roku objęła patronatem kierunki studiów MBA i LLM prowadzone w Wyższej Szkole Humanitas.

„Współpraca między Izbą a Wyższą Szkołą Humanitas trwa już od kilkunastu lat, a w 2015 roku została sformalizowana w postaci porozumienia między obiema instytucjami.

Co godne podkreślania, współdziałanie z uczelniami wyższymi jest podejmowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach niejako w sposób naturalny. Mamy zbieżne cele w obszarze edukacji, a także rozwoju i promocji przedsiębiorczości – studenci i absolwenci WSH to przecież przyszli przedsiębiorcy i kadra menedżerska śląskich firm, więc wartość dodana jest tutaj jak najbardziej obustronna.

W tym roku Izba objęła patronatem kierunki studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej oraz studia LLM - Krajowe i międzynarodowe prawo gospodarcze i handlowe dla praktyków, które są realizowane w Wyższej Szkole Humanitas. Oba kierunki są niezwykle potrzebne na rynku. Przed właścicielami wielu polskich firm rodzinnych stoją obecnie duże wyzwania, szczególnie w obszarze sukcesji, zaś studia LLM to taki swoisty MBA dla prawników, dzięki któremu nabywają oni nowych kompetencji, umożliwiających pracę w międzynarodowym i globalnym środowisku. Kiedy otrzymaliśmy propozycję objęcia patronatem obu tych kierunków nie wahaliśmy się ani chwili – znając jakość kształcenia naszego Partnera oraz jego szczególną dbałość o efekt końcowy realizowanych projektów.

Cieszymy się z możliwości współpracy i liczymy na więcej, zwłaszcza że WSH podjęła decyzję o przystąpieniu do grona Firm Członkowskich RIG. Stawiamy także na kontynuację wymiany ekspertów podczas organizowanych wydarzeń - w ostatnich latach nasi przedstawiciele wielokrotnie uczestniczyli, między innymi w Kongresie Praktyków Biznesu, organizowanym przez Humanitas, a specjaliści WSH w Europejskim Kongresie Małych i  Średnich Przedsiębiorstw, corocznej, sztandarowej imprezie RIG w Katowicach”.

Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach