18/05/2022

Uczniowie „Mateja” zwiedzają Humanitas

Powoli kończy się czas maturalnych zmagań. Czwartoklasiści mierzą się z ostatnimi egzaminami, a ich nieco młodsi koledzy, korzystając z okazji, mogą przyjrzeć się jak wygląda proces kształcenia w Wyższej Szkole Humanitas. Niedawno odwiedzili nas uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, a wczoraj w murach uczelni gościli trzecioklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki także z tego miasta.

Po przywitaniu gości, prezentacji historii i oferty edukacyjnej Humanitas młodzi ludzie włączyli się w dyskusję o wyborze studiów. Aktywnie współpracujemy ze szkołami należącymi do Sieci Współpracy Edukacyjnej Humanitas, co wiąże się ze szczególnym wsparciem ze strony uczelni. Po zakamarkach uczelni uczniów „Matejki” oprowadziły pracowniczki Instytutu Psychologii.

Mgr Kucia Katarzyna poprowadziła w pracowni integracji sensorycznej z elementami doświadczania świata warsztaty dotyczące emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Uczniowie mieli okazje skorzystać z urządzeń takich jak: projektor tarczowy AURA, interaktywny panel LED do terapii świetlnej, łóżko wodne z matą wibracyjną, kurtyna światłowodowa, bańkowe lustro, tor świetlno-dźwiękowy, podłoga interaktywna „Magiczny dywan” tablica manipulacyjna, podświetlana sztaluga i wiele innych.

warsztaty z psychologii

Dla uczniów został również poprowadzony warsztat z mgr. Wojciechem Gabryelczykiem, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą poczucia własnej wartości, rozwoju osobistego oraz budowania pewności siebie.

W Pracowni Psychologicznej Instytutu Psychologii Anna Barczyńska przedstawiła możliwości rozwoju po skończeniu studiów na kierunku psychologia. Omówiła również z uczniami tematykę zdolności i umiejętności. Mgr Martyna Hajdas pokazała uczniom dostępne urządzenia do badań psychologicznych z zakresu psychologii transportu: ciemnię kabinową, stereometr, tablice Poppelreutera, aparat Piórkowskiego, aparat krzyżowy, miernik parametrów reakcji.

pracownia Humanitas

Cieszymy się, że wizyta w Humanitas spotkała się z tak miłym odbiorem, była pouczająca i przybliżyła młodym ludziom wyobrażenie o tym jak wyglądają zajęcia w naszych pracowniach.

Nie możemy doczekać się kolejnej wizyty licealistów i mamy nadzieję, że uczniowie „Matejki” w przyszłości dołączą do społeczności akademickiej Humanitas!