24/05/2022

Humanitas członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Wczoraj w Pałacu Schoena w Sosnowcu odbyło się Otwarte Spotkanie Członkowskie Firm Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W wydarzeniu wzięły udział nie tylko Firmy Członkowskie, ale także firmy z Sosnowca pragnące poznać specyfikę działania Izby i pakiet korzyści wynikający z członkostwa w RIG.

Otwarte Spotkanie Członkowskie Firm Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Z dumą informujemy, że podczas wczorajszej uroczystości Wyższa Szkoła Humanitas oficjalnie dołączyła do grona podmiotów zrzeszonych w Izbie.

Humanitas od wielu lat współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wspierając placówki edukacyjne, przedsiębiorców, a także inicjując i włączając się w organizację szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym, prospołecznym i biznesowym. Lista podmiotów z którymi aktywnie współdziałamy na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego jest długa i wciąż się poszerza, dlatego nie mogło nas zabraknąć w gronie firm zrzeszonych w Izbie.

Współpraca między Izbą a Wyższą Szkołą Humanitas trwa już od kilkunastu lat, a w 2015 roku została sformalizowana w postaci porozumienia między obiema instytucjami. Łączą nas zbieżne cele w obszarze edukacji, a także rozwoju i promocji przedsiębiorczości.

Warto przypomnieć, że w tym roku Izba objęła patronatem kierunki studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej oraz studia LLM - Krajowe i międzynarodowe prawo gospodarcze i handlowe dla praktyków.

dołączenie Wyższej Szkoły Humanitas do grona Firm Członkowskich RIG

WSH podjęła decyzję o przystąpieniu do grona Firm Członkowskich RIG, co niewątpliwie przyniesie korzyści obu podmiotom - Uczelni oraz Izbie. Podczas wczorajszego spotkania oficjalny certyfikat członkowski odebrała mgr Ewa Kraus - Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSH. W ten sposób rozpoczęliśmy kolejny etap naszej owocnej współpracy.