Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

08/06/2022

Humanitas współorganizatorem debaty w Sejmie RP

W najbliższy piątek, 10 czerwca br. o godz. 13.00 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się debata ekspercka „Jaka edukacja po pandemii?”, która poświęcona będzie przyszłości polskiego szkolnictwa i nauki po kryzysie wywołanym COVID-19. W debacie weźmie udział JM Retor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, który będzie nie tylko jednym z panelistów, ale także współprowadzącym spotkanie. Obok Rektora w debacie uczestniczyć mają eksperci zajmujący się problematyką jakości kształcenia i zarządzania edukacją m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Urzędu Miasta Katowice, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Wyższa Szkoła Humanitas jest współorganizatorem debaty – wraz z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Mateusza Bochenka oraz Fundacją Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Debaty można będzie posłuchać na żywo, klikając TUTAJ. Paneliści będą się koncentrować się m.in. wokół następujących zagadnień:

  • jak wyjść z kryzysu jakości kształcenia związanego z edukacją zdalną?
  • jak pomagać dzieciom i młodzieży efektywnie radzić sobie z konsekwencjami pandemii w sferze edukacji (pomoc psychologiczna, pomoc w zakresie efektywnego uczenia się itp.)
  • jakie rozwiązania edukacyjne „wypracowane” w okresie pandemii pozostawić w polskiej szkole i na polskim uniwersytecie, gdyż się sprawdziły i mogą dobrze przysłużyć się jakości kształcenia?
  • jak polska szkoła zmieni się po pandemii COVID-19? 

W trakcie debaty stawiamy na wystąpienia praktyczne i aplikacyjne. Postaramy się przedstawić i wypracować konkretne rekomendacje dla dyrektorów szkół i samorządowców zarządzających oświatą, które pomogą im sprawić, by system edukacji po okresie pandemii COVID-19 funkcjonował lepiej i efektywniej – mówi prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Rezultatem debaty będzie opracowanie raportu z dyskusji eksperckiej, który zostanie przekazany Ministerstwu Edukacji i Nauki, przedstawicielom samorządu terytorialnego oraz dyrektorom szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Raport będzie zawierał konkretne diagnozy, rady i rekomendacje co zrobić, by polska edukacja po pandemii wróciła na właściwe „tory”.

W trakcie debaty Wyższą Szkołę Humanitas, oprócz JM Rektora, reprezentować będą także: mgr Anna Piętoń (Instytut Psychologii) oraz prof. Maria Zrałek (Instytut Pedagogiki).