Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

24/06/2022

Prawo w Humanitas na 4. miejscu w Polsce

Miło nam poinformować, że już kolejny rok z rzędu pniemy się w Rankingu Wydziałów Prawa "Dziennika Gazety Prawnej". W 2022 roku awansowaliśmy na 4. pozycję w kategorii uczelni niepublicznych – oczko wyżej w stosunku do roku ubiegłego!

W prestiżowym zestawieniu doceniono naszą kadrę naukową, jakość i siłę kształcenia, a także wymogi i jakość absolwentów. Przypominamy, że kierunek prawo w Wyższej Szkole Humanitas zajmuje pierwsze miejsce w województwie śląskim wśród uczelni niepublicznych.

W tym roku maksymalnie można było uzyskać 117 pkt w następujących kategoriach: kadra (maks. 29 pkt), jakość i warunki kształcenia (maks. 47,5 pkt), wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów (maks. 30,5 pkt) i do 10 pkt za zdawalność na aplikacje prawnicze.

W tej ostatniej kategorii szkoły wyższe zostały podzielone na cztery grupy zgodnie z liczbą absolwentów rocznika 2021 przystępujących do egzaminów na aplikacje.

Ranking Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej to bardzo ważny instrument, który pozwala porównywać pracę wykonywaną na poszczególnych uczelniach zarówno w sferze naukowej, jak i dydaktycznej. Pozwala też ocenić, czy podejmowane działania zmierzają w dobrym kierunku.

Przypominamy, że studenci kierunku prawo kształcą się nie tylko w siedzibie w Sosnowcu, ale także w budynku Cechowni - naszej filii w Gliwicach.

Polecamy artykuł na temat naszej gliwickiej filii: KLIKNIJ TUTAJ