12/07/2022

Rektor WSH uczestnikiem obchodów Święta Policji

11 lipca w Sali Koncertowej „Muza” w Sosnowcu odbyły się miejskie obchody Święta Policji. W uroczystości, na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji, wziął udział JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji, inspektora Tomasza Kłosowicza Rektor WSH złożył życzenia i gratulacje dla wszystkich Policjantek i Policjantów sosnowieckiego Garnizonu. Szczególne powinszowania przekazał dla funkcjonariuszy, którzy w dniu swojego święta zostali awansowani na wyższe stopnie służbowe.

11 lipca był datą szczególną dla funkcjonariuszy. Tego dnia sosnowiecka Policja obchodziła swoje święto. Nastał czas awansów, nominacji, odznaczeń, zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi funkcjonariusze na co dzień współpracują. W akademii na cześć sosnowieckiej Policji wzięli udział przedstawiciele władz miasta, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i związków zawodowych. Wyższą Szkołę Humanitas reprezentował osobiście Rektor Uczelni, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk.

-Z sosnowiecką policją współpracujemy od wielu lat, realizując wspólne programy prewencyjne czy kształcąc kadry dla służb mundurowych. Nasza uczelnia prowadzi m.in. kierunek bezpieczeństwo narodowe, na którym wiedzę i kompetencje zdobywają przyszli policjanci. Funkcjonariuszy policji nie brakuje również wśród studentów i absolwentów kierunków administracja czy prawo. Z dumą przypominam, że naszą uczelnię ukończył m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, znakomity, pełen pasji policjant. Absolwentem WSH jest również nadinspektor Andrzej Szymczyk, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach w 2015, zastępca, a następnie I zastępca komendanta głównego Policji w latach 2015–2019, p.o. komendanta głównego Policji w 2016, a od 2020 naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Te i wiele innych nazwisk wspaniałych policjantów to potwierdzenie, iż posiadamy znaczące osiągnięcia w kształceniu kadr dla Policji, a nasi absolwenci są znakomitymi fachowcami i specjalistami w swoich dziedzinach. Prowadzenie dobrych jakościowo studiów jest możliwe m.in. dzięki ścisłej współpracy z Policją i umiejętności odpowiadania na potrzeby tej formacji. Dlatego Wyższej Szkoły Humanitas nie mogło zabraknąć na uroczystości z okazji święta sosnowieckich funkcjonariuszy – mówi prof. Michał Kaczmarczyk.

W trakcie akademii przemawiali m.in. Komendant Miejski Policji w Sosnowcu, insp. Tomasz Kłosowicz, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach (absolwent Humanitas) insp. Mariusz Krzystyniak oraz Kapelan sosnowieckiej Policji, ks. dr Mariusz Karaś. Uroczystość znakomicie poprowadziła Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa KMP w Sosnowcu. Elementem programu akademii był pokaz musztry oraz koncert muzyczny, który wykonała orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W akademii zorganizowanej w Sali Koncertowej „Muza” uczestniczyli m.in. Ewa Łąpińska, Prezes Sądu Okręgowego w Sosnowcu, Małgorzata Hencel-Święczkowska, Prezes Sądu Rejonowego w Sosnowcu, Michał Zastrzeżyński, I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca, Ewa Szota, Przewodnicząca Rady Miasta Sosnowca, Magdalena Ziobro, Prokurator Okręgowy w Sosnowcu, gen. Kazimierz Szwajcowski, w latach 2008–2012 zastępca Komendanta Głównego Policji, posłowie Ewa Malik, Robert Warwas i Mateusz Bochenek, Ireneusz Kosielski, Komendant Straży Miejskiej w Sosnowcu, Dariusz Bitniok, Komendant Straży Ochrony Kolei w Katowicach i wielu innych znamienitych gości.