20/07/2022

Święto Policji w Gliwicach z udziałem JM Rektora Humanitas

20 lipca w auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyły się uroczyste obchody Święta Policji Garnizonu Gliwice. W dostojnej Gali, na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, inspektora Marka Nowakowskiego, uczestniczył JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk. Gośćmi uroczystości, obok Rektora WSH i przedstawicieli innych instytucji akademickich, byli reprezentanci wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, samorządu terytorialnego, ochrony zdrowia, przedsiębiorczości oraz wielu innych środowisk społecznych związanych z Miastem i Regionem.

Od 2021 roku Wyższa Szkoła Humanitas prowadzi w Gliwicach filię, w której kształcą się studenci kierunków magisterskich prawo oraz psychologia. Wśród nich nie brakuje funkcjonariuszy służb mundurowych, albowiem programy kształcenia na obu kierunkach dają możliwość zdobycia wiedzy i kompetencji przydatnych w pracy w Policji. Z tych powodów Wyższa Szkoła Humanitas jest otwarta na współpracę z gliwicką Komendą Miejską Policji, której Kierownictwo należy do grona ważnych interesariuszy i przyjaciół Uczelni.

W trakcie uroczystości Święta Policji insp. Marek Nowakowski dziękował tym, którzy wspierają gliwicką Policję w realizacji jej zadań. Istotnym punktem uroczystości było wręczenie rozkazów o awansach na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom służącym w KMP Gliwice. Galę uświetnił Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policki w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział m.in.:

• Sędzia Patryk Poniatowski – Prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach
  • Sędzia Leszek Kiermaszek – Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach
  • Sędzia Rafał Baranek -  Prezes Sądu Rejonowego w Gliwicach
  • Prokurator Rafał Łazarczyk - Prokurator Okręgowy w Gliwicach