Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

03/08/2022

Zaproszenie do udziału w Letniej Akademii CEE&CA

Szanowni Państwo, zachęcamy do udziału w Letniej Akadaemii CEE&CA – pierwszej tego typu inicjatywie, sprofilowanej pod kątem uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, którzy są zainteresowani problematyką praw człowieka w działalności przedsiębiorstw – profesjonalistów oraz studentów ostatnich lat studiów. Letnia Akademia Biznesu i Praw Człowieka w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej (The CEE&CA Summer Academy), odbędzie się w dniach 21-27 września 2022 r. online, za pośrednictwem platformy internetowej Zoom i Big Blue Button (zajęcia i materiały w języku angielskim).

Organizatorami Akademii są Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu (PIHRB) oraz Ukraiński Narodowy Uniwersytet Prawa im. Jarosława Mudryi (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) we współpracy z Global Business Initiative on Human Rights oraz Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża i Human Resources, CEEA Stowarzyszenie Praw.

Celem Akademii jest zwiększenie świadomości w zakresie poszanowania praw człowieka w działalności biznesowej, tworzenie i rozwijanie sieci ekspertów BHR. Uczestnicy będą mieli okazję uczyć się od jednych z najlepszych naukowców i praktyków na świecie, zdobędą wiedzę, umiejętności i kompetencje, które pozwolą im wesprzeć wdrażanie Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka w swoich krajach, co przyczyni się do poprawy przestrzegania praw człowieka w kontekście działalności gospodarczej w całym regionie.

Letnia Akademia otwarta jest dla osób zainteresowanych problematyką człowieka w działalności przedsiębiorstw, którzy chcą zostawić pozytywny ślad na świecie, napędzając wdrażanie Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka (UNGP) w swoich sektorach i organizacjach oraz pomagając innym zrozumieć, co jest potrzebne, aby zapewnić lepsze poszanowanie praw człowieka przez organizacje biznesowe.

Szczegółowe informacje o Letniej Akademii dostępne są na stronie: https://tiny.pl/wqlzl

Program wydarzenia dostępny jest pod linkiem: https://tiny.pl/wqlzm

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/wql3h

Termin składania wniosków upływa 8 sierpnia 2022 roku.