27/10/2022

Dzień Seniora w Humanitas

Dedykowane wykłady i prelekcje, konsultacje z doradcami, poradnictwo zdrowotne z możliwością bezpłatnego wykonania podstawowych badań oraz występ artystyczny – tak obchodziliśmy Dzień Seniora w Wyższej Szkole Humanitas.

Wczorajsza impreza ubiegła pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Celem inicjatywy było uaktywnienie seniorów i podniesienie ich wiedzy na temat przysługujących im praw.

Dzień Seniora to szczególne święto, moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości oraz wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Bycie Seniorem to ogromny atut.

Wyjątkowa uroczystość została zorganizowana we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, oddziałem w Sosnowcu.

Na początku uroczystości gości powitał dr Mariusz Lekston - Prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej Wyższej Szkoły Humanitas oraz Pani Elżbieta Niewiara – Dyrektor Oddziału ZUS w Sosnowcu.

Wydarzenie poprowadzili dr Małgorzata Męcik - Koordynator ds. komunikacji społecznej
i edukacji w sosnowieckim Oddziale ZUS i Tomasz Burek – Specjalista ds. PR w Wyższej Szkole Humanitas.

Tegoroczny Dzień Seniora został zorganizowany wspólnie z:

• Polikliniką Dąbrowską „PRINN”
  • Narodowym Funduszem Zdrowia
  • Komendą Miejską Policji w Sosnowcu
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
  • Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  • Klubem Senior+ z Wojkowic
  • Bankiem Pocztowym

Wydarzenie było podzielone na dwie części: ekspercką oraz artystyczną. Podczas części eksperckiej zgromadzeni w sali wysłuchali panelu sosnowieckiego oddziału ZUS.

Następnie uczestnicy Dnia Seniora mogli wysłuchać wystąpienia dr Marii Szczurek, Specjalisty Chorób Oczu. Temat wykładu dotyczył chorób oczu wieku dojrzałego.

Pani dr Magdalena Sobas, przedstawicielka Biura Pełnomocnika Terenowego RPO w Katowicach przygotowała prelekcję dotyczącą działalności Rzecznika Praw Obywatelskich na rzecz osób starszych.

Kolejny z gości, asp. Tomasz Mogielski, specjalista ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z KMP w Sosnowcu przedstawił prezentację dotyczącą zagrożeń, które czyhają na seniorów.

W drugiej, artystycznej części uroczystości wystąpiła p. Anna Bogdziewicz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25, która sporo uwagi poświęciła stylizacji osób starszych.

Również w części artystycznej Dnia seniora wystąpił Klub Senior + z Wojkowic.

Specjalnie dla zgromadzonych gości stoiska przygotowali: ZUS oddz. w Sosnowcu, Poliklinika Dąbrowska Prinn Sp z o. o, NFZ, CKZiU w Sosnowcu, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Klub Senior+ z Wojkowic oraz Bank Pocztowy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca oraz sosnowiecki Urząd Miasta.

Wszystkim Seniorom życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Do zobaczenia w Humanitas!