Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

17/11/2022

Uroczyste podsumowanie projektu „Eksperci programowania w podregionie 5 M. Wrocław”

42 szkoły podstawowe z terenu Wrocławia. Wsparcie merytoryczne, którym objęto 224 nauczycieli, około 3 600 uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz 7 pracowników biblioteki we Wrocławiu – tak w liczbach prezentuje się projekt „Eksperci programowania w podregionie 5 M. Wrocław”, którego uroczyste podsumowanie odbyło się wczoraj we Wrocławiu.

Podczas konferencji, która zgromadziła ponad setkę uczestników, padło wiele słów dotyczących innowacji i indywidualizacji pracy z uczniem. Goście zebrali się w „Auli dla Kultury”, w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu, by przez kilka godzin przysłuchiwać się interesującym panelom dyskusyjnym, prelekcjom, mogli także wziąć udział w warsztatach.

Gości przywitała Ewa Kraus - Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych oraz Dyrektor Biura Rozwoju Uczelni Wyższej Szkoły Humanitas. Następnie, w pierwszej części konferencji, projekt podsumowali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w jego realizację.

Tę część spotkania zainicjowało wystąpienie Dyrektor Działu Projektów Wyższej Szkoły Humanitas, Pani Izabeli Rusin. Z kolei Pani Aleksandra Ungier-Labrecht - przedstawicielka partnera projektu, czyli Centrum Projektów Polska Cyfrowa połączyła się z uczestnikami zdalnie. Jako ostatnia z prelegentów wystąpiła Pani Ewa Szczęch - Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych, która reprezentowała Departament Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Goście mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób narodził się projekt i jakie były założenia przedsięwzięcia. W kolejnej części konferencji, w trakcie której wystąpili przedstawiciele szkół biorących w nim udział, usłyszeliśmy z jakim odbiorem spotkał się wśród uczestników.

Wystąpili nauczyciele z wrocławskich szkół: Kateryna Praszczur, Olga Rychter. Marzena Cieśla i Łukasz Kapeluch.

Po obejrzeniu prezentacji przygotowanych przez prelegentów, padły pierwsze pytania i wnioski związane z projektem.

W kolejnej części spotkania pojawili się: Marta Młyńska, Przemek Staroń i Monika Szczepanik - znani i lubiani eksperci, którzy podczas panelu dyskusyjnego podzielili się sukcesami związanymi ze stosowaniem w polskiej edukacji innowacyjnych, niekonwencjonalnych metod pracy i narzędzi pracy z uczniami.

Szczegółowe biogramy ekspertów: KLIKNIJ TUTAJ

Prelegenci wskazali jakie są zalety samorozwoju nauczyciela oraz budowania indywidualnych relacji na linii uczeń-nauczyciel oparte na otwartości, zrozumieniu, tolerancji i rozmowie. W dyskusję aktywnie włączyli się Goście zgromadzeni w Auli.

Emocjonujący panel ekspercki zakończył plenarną część konferencji, którą podsumowała Ewa Kraus - Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych, Dyrektor Biura Rozwoju Uczelni Wyższej Szkoły Humanitas. Po przerwie uczestnicy projektu udali się do sal na sesje warsztatowe. Informacje na temat zagadnień poruszanych podczas zajęć praktycznych: KLIKNIJ TUTAJ 

Szczegółowe informacje na temat projektu realizowanego w szkołach na terenie Wrocławia: KLIKNIJ TUTAJ

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz konferencję podsumowującą wydarzenie!