Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

18/11/2022

SAFE IN POLAND - BEZPIECZNIE W POLSCE

W poniedziałek 14 listopada funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Sosnowcu spotkali się ze studentami pochodzącymi z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. W trakcie spotkania policjanci rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Polsce  jeszcze bezpieczniej.

W trakcie spotkania policjanci rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przybliżyli słuchaczom strukturę i zadania Policji, przekazali  wiele cennych informacji, dzięki którym studenci będą mogli czuć się w Sosnowcu jeszcze bezpieczniej. Ponadto funkcjonariusze poinformowali studentów, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz  gdzie można szukać pomoc.
Policjanci omówili również zagadnienia związane z przestępstwami z nienawiści, dyskryminacją i przemocą. Przekazali studentom wiele cennych rad wynikających z doświadczenia zawodowego i praktyki, dzięki którym studenci będą mogli czuć się bezpiecznie. Zdobytą wiedzę będą mogli również wykorzystać, pomagając innym osobom.

Broszura informacyjna: KLIKNIJ TUTAJ