23/11/2022

Humanitas na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

24.11. 2022 r. Wyższa Szkoła Humanitas była gościem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw - największego wydarzenia w Europie skierowanego dla sektora MŚP! Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i integracji.

W jedenastu dotychczasowych edycjach Kongresu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców i ekspertów z całego świata oraz przedstawicieli administracji, samorządów, nauki i otoczenia biznesu.

Za nami panel dyskusyjny „Zmiana pokoleniowa w firmach rodzinnych – i co dalej?”, który został zorganizowany przez Wyższą Szkołę Humanitas we współpracy z Instytut Biznesu Rodzinnego.

Moderatorem spotkania był Roman Wieczorek, ambasador i wykładowca studiów MBA w Wyższej Szkole Humanitas. W wydarzeniu udział wzięli:

• Rektor WSH, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk

oraz członkowie Rady Biznesu powołanej przy kierunku studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej w Wyższej Szkole Humanitas realizowanym we współpracy Instytut Biznesu Rodzinnego:

• Leszek Kaszuba - prezes Jamalex
  • Adam Kenkel - prezes Werner Kenkel
  • dr Adam Mokrysz - prezes Grupy Mokate
  • Grzegorz Wróbel - dyrektor zarządzający Blachotrapez.

Podczas panelu nasi eksperci poruszyli najważniejsze tematy związane z zarządzaniem w firmie rodzinnej, w tym:

•  Znaczenie przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.
  • Sukcesja – największe wyzwanie firm rodzinnych. Proces przekazania wiedzy, władzy, własności, w oparciu o spójne wartości oraz z uzgodnieniem wspólnej wizji.
  • Rodzaje sukcesji: wewnątrzrodzinna, zewnątrzrodzinna oraz inne znane modele.
  • Czy bać się sukcesji zewnątrzrodzinnej? Wyzwania pracy z managerem zewnętrznym.
  • Jak rozpocząć współpracę z managerem – rekrutacja, onboarding, komunikacja.

O godz. 13:30 wysłuchaliśmy wystąpienia Romana Wieczorka, ambasadora i wykładowcy studiów MBA w Wyższej Szkole Humanitas pt. „To nie paradoks… czasy trudniejsze, poszukujemy Liderów”.

Organizatorom dziękujemy za możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, merytoryczne spotkania i wspaniałą atmosferę!