05/12/2022

Adwokaci Studentom

3 grudnia 2022 r., w Auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 43 zebrali się uczestnicy akcji „Adwokat na Uczelni”.

Gości przywitali dziekan Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Humanitas dr hab. Maciej Borski, adw. Anna Barczyk, adw. Robert Dopierała, adw. Tomasz Gurdek, aplikant adw. Julia Bosowska, aplikant adw. Anna Braun, aplikant adw. Damian Stawowy i aplikant adw. Marcin Twardoch.

Goście wydarzenia mieli okazję zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

• Aplikacja adwokacka - pierwszy stopień wtajemniczenia,
  • Wybrałam/wybrałem aplikację adwokacką, bo...,
  • Samorząd adwokacki a wyzwania współczesności,
  • Etyka w Adwokaturze i Adwokatura w Etyce.

Organizatorem wydarzenia w Wyższej Szkole Humanitas była Naczelna Rada Adwokacka, a za jego realizację odpowiadała Komisja wizerunku Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach.

W akcji „Adwokat na Uczelni” wzięło udział dwadzieścia jeden ośrodków akademickich, w tym Wyższa Szkoła Humanitas. Wydarzenie było skierowane do studentów prawa ostatnich lat, którzy stoją przed decyzją o wyborze ścieżki zawodowej.

Celem projektu było przybliżenie kwestii dotyczących aplikacji adwokackiej i zawodu adwokata. Studenci dowiedzieli się też czy trudno dostać się na aplikację adwokacką, jak wygląda szkolenie aplikanckie, jakie cechy powinien posiadać aplikant, a następnie adwokat. Naczelna Rada Adwokacka po raz pierwszy zorganizowała tego typu spotkanie ze studentami prawa.